Koronavīrusa izplatība Itālijā: pilsētās slēgtas skolas, noteikta karantīna

2 komentāri
Koronavīrusa izplatība Itālijā: pilsētās slēgtas skolas, noteikta karantīna
AFP / SCANPIX

Itālijas ziemeļos šobrīd notiek lielākā Ķīnas koronavīrusa izplatība Eiropā, – saslimuši 152 cilvēki, trīs zaudējuši dzīvību.

Milāna, Venēcija un citas mazākas pilsētas noteikušas dažādus ierobežojumus – lielāko rezonansi izsaucis lēmums apturēt leģendāro Venēcijas karnevālu.

“Pastāvīgi kontaktējamies ar Veselības ministriju un iestādēm reģionā. Protams, esam satraukti, taču jāfokusējas uz pilsētas pārvaldību – tas ir visu interesēs,” norāda Venēcijas mērs Luidži Brugnaro.

Netālu vīrusa izplatības divos karstajos punktos, jau noteikta karantīna 11 pilsētās. Aptuveni 50 000 cilvēku nedrīkst pamest divus apgabalus Veneto un Lombardijas reģionos. Cilvēkiem bažas arī ārpus šīm zonām – slēgtas skolas, nenotiek arī augstākā līmeņa sporta pasākumi.

Milānā durvis slēdz universitātes, arī lielais vairums skolu. Raidorganizācijas “BBC” uzrunātie vietēji akcentē, ka veikalu plaukti tukšojas iespaidīgos ātrumos. Reģionos, kur noteikta karantīna, nevar iebraukt – vai arī var, bet tad tur jāpaliek uz nenoteiktu laiku. Ja no karantīnas mēģina izbraukt – sods un griezies atpakaļ.

Ņemot vērā vīrusa izplatību Milānas pievārtē, brīdinājumi arī no Latvijas Ārlietu ministrijas biežās aviosatiksmes dēļ. Pagaidām ministrijai nav ziņu, ka starp vīrusa skartajiem Itālijā būtu kāds Latvijas valstspiederīgais, bet cilvēki tiek aicināti, ceļojot no šā reģiona, sekot veselības stāvoklim, – ja sajūt elpceļu saslimšanas pazīmes, nekavējoties zvanīt 113.

Karte: Koronavīrusa izplatība pasaulē

2 komentāri