Koronavīrusa inficētais irānis no Rīgas uz Tallinu devies ar “Lux Express” autobusu; tajā atradies 21 cilvēks

27 komentāri
Koronavīrusa inficētais irānis no Rīgas uz Tallinu devies ar “Lux Express” autobusu; tajā atradies 21 cilvēks
ZANE BITERE, LETA

Arī pasažieru pārvadātājs “Lux Express” ir identificējis irāni, kuram Igaunijā konstatēts koronavīruss. Autobuss no Rīgas izbraucis divos dienā, bet Tallinā ieradies plkst. 18.30.

Kā vēsta Igaunijas portāls “delfi.ee”, inficētais Irānas pilsonis ielidojis Rīgā no Turcijas. Uz Rīgu no Turcijas tiešos reisus veic Turcijas aviokompānija “Turkish Airlines”, kuras lidmašīna no Stambulas vakar ielidoja Rīgā plkst. 11.20.

Pēc tam viņš ar “Lux Express” autobusu devies uz Tallinu. Kopā ar viņu autobusā esot bijuši vēl 21 cilvēks, ieskaitot šoferi. Pēc Igaunijas Veselības departamenta informācijas, kopā ar inficēto Irānas pilsoni autobusā braukusi arī viņa meita. Pasažieru pārvadātājs par koronavīrusa inficēti irāni esot uzzinājis šorīt.

”Informāciju par to, ka mēs vedām šo pasažieri, uzzinājām šodien plkst. 9.30. Mēs nekavējoties sasaucām krīzes komandu, kas sazinājās ar Veselības pārvaldi. Ar to mēs īstenojām pasākumu kopumu, lai nodrošinātu drošību”, sacīja ”Lux Express” vadītājs Janno Ritsbergs.

Kad autobuss ieradās Tallinā, to iztīrīja un tālāk tas devās uz Sanktpēterburgu. Lai gan Igaunijas Veselības dienests uzskata, ka maz ticams, ka autobuss varētu būt inficēts ar koronavīrusu, tas esot dezinficēts un uz laiku izņemts no aprites.

Pārvadātājs arī nodevis ziņas par reisa pasažieriem Igaunijas Veselības departamentam, kas ar viņiem visiem sazinājies. Visu pasažieru veselības stāvoklim tiks sekots 14 dienas.

Jau vēstīts, ka Igaunijā ceturtdien apstiprināts pirmais saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu “Covid-19”, un saslimušais cilvēks valstī ieradies ar autobusu no Rīgas, paziņojis sociālo lietu ministrs Tanels Kīks.

“Runa ir par Igaunijas pastāvīgo iedzīvotāju, kuram nav Igaunijas pilsonības un kurš ieradās valstī trešdienas vakarā,” raidorganizācijai ERR pavēstīja Kīks.

Pēc viņa teiktā, saslimušais ir Irānas pilsonis, kurš ieradies Igaunijā no savas dzimtenes, un viņš ievietots slimnīcā.
27 komentāri