Koronavīrusa dēļ Lietuvā iedzīvotājiem ieteikts neapmeklēt masu pasākumus

0 Komentāru
Koronavīrusa dēļ Lietuvā iedzīvotājiem ieteikts neapmeklēt masu pasākumus
AP / SCANPIX

Pirmais koronavīrusa gadījums atklāts arī kaimiņvalstī Lietuvā. Ar bīstamo slimību inficējusies kāda sieviete, kas atgriezusies no brīvdienām Itālijas ziemeļu pilsētā Veronā.

Lietuvā ar “Covid-19″ vīrusu inficējusies 39 gadus veca sieviete, kas 24. februārī no Itālijas pilsētas Boloņas uz Kauņu atlidoja ar aviokompānijas ”Ryanair” lidmašīnu. Lietuvas atbildīgie dienesti šobrīd apzina visus, kas atradušies minētajā reisā. Savukārt inficētā sieviete ievietota izolatorā Šauļu slimnīcā, bet trīs viņas ģimenes locekļi tiek novēroti.

Pirmos simptomus koronavīrusa paciente sajutusi jau nākamajā dienā pēc atgriešanās no Itālijas. Trim viņas ģimenes locekļiem, kas arī tiek novēroti slimnīcā, šobrīd nav saslimšanas simptomu.

“Paciente no Itālijas atgriezās 24. februārī un jau nākamajā dienā sajutās slikti. Veselība neuzlabojās, un vakar viņa izsauca ātro palīdzību. Veicām visus nepieciešamos testus, un plkst. 1.30 naktī tests bija pozitīvs. Sieviete ir izolēta no pārējiem pacientiem. Viņa jūtas labi, nav temperatūras, tikai klepus,” stāsta Šauļu slimnīcas direktors Remigvers Mažeika.

Sieviete Itālijā bija kopā ar četriem kolēģiem. Līdz ar to tiek novēroti arī viņi. Vienlaikus tiek apzinātas visas personas, kas atradās reisā no Boloņas uz Kauņu, kā arī tie ar ko inficētā persona kontaktējusies kopš atgriešanās brīža Lietuvā.

”No Itālijas Lietuvā ieradās krietni vairāk cilvēku, tāpēc šobrīd mēs apzinām visus, kas bijuši tiešā kontaktā ar šo pacienti. Mums ir jānovēro šīs personas, lai izvairītos no slimības tālākas izplatīšanās,” pauž Lietuvas premjerministra padomnieks Skirmants Maļinausks.

Lietuvā vēl pirms šā gadījuma jau no trešdienas izsludināta ārkārtēja situācija. Tomēr kaimiņvalsts prezidents Gitans Nausēda saistībā ar valstī pirmo konstatēto “Covid-19″ gadījumu aicinājis iedzīvotājus saglabāt mieru: ”Šobrīd visiem Lietuvas iedzīvotājiem svarīgi saglabāt mieru, rīkoties atbildīgi, ievērot oficiālos ieteikumus un stāstīt par tiem savā tuvākajā lokā – radiniekiem, draugiem un kolēģiem. Ārkārtējās situācija ir izsludināta, lai novērstu koronavīrusa izplatīšanās draudus.”

Lietuvas lidostās jau no pagājušās nedēļas ieviesti pastiprinātas drošības pasākumi. Pārbauda ikvienu, kurš ieradies no riska valstīm. Tiem, kas atgriezušies, tiek uzdots divas nedēļas palikt mājās. Pēc Lietuvas amatpersonu sniegtās informācijas – slimības lapas izņēmuši vismaz 200 cilvēku, kuri atgriezušies no vīrusa skartajām teritorijām.

”Cilvēkiem, kas atgriežas no koronavīrusa pārklātajiem apgabaliem, nav tikai jāaizpilda anketas. Viņiem tiek veikti temperatūras mērījumi, izmantojam speciālas ierīces, kas parāda ķermeņa temperatūru. Viņi tiek intervēti, aizpildītas pasažieru kartes un savākta kontaktinformācija, lai ar viņiem varētu sazināties un katru dienu aktīvi uzraudzīt,” teic Sabiedrības veselības centra pārstāve Ginreta Megelinskiene.

“Mēs izmantojam speciālu ķīmiju, kas iznīcina visas baktērijas, tīram sabiedrisko transportu trīs reizes dienā,” apliecina apkopēja, kura veic tīrīšanu sabiedriskajā transportā.

Lietuvas iedzīvotāji izpērk ne tikai medicīnas aizsargmaskas un dezinfekcijas līdzekļus, bet lielā daļā Lietuvas pilsētu iztukšoti veikalu plaukti. Lietuvieši lielos apjomos iepērk konservus, makaronus, griķus un ūdeni.

Lietuvā, kur jau no trešdienas izsludināta ārkārtēja situācija – valdība no sestdienas kontrolē lidostās un uz robežām iesaistīs karavīrus. Lietuvas valdība cilvēkiem ieteikusi koronavīrusa risku dēļ neapmeklēt masu pasākumus. Pagaidām gan nav izteikts aizliegums tos rīkot, bet amatpersonas nenoliedz, ka 11. martā gaidāmie Lietuvas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienai veltītie publiskie pasākumi – ir zem jautājuma zīmes.

0 Komentāru