Koronavīrusa dēļ Indijā atjaunots karantīnas režīms IT centrā Bengalūru

2 komentāri
Koronavīrusa dēļ Indijā atjaunots karantīnas režīms IT centrā Bengalūru
AP / SCANPIX

Bengalūru, kas ir Indijas IT nozares centrs, otrdien tiks noslēgta uz nedēļu, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatību, paziņojušas amatpersonas.

Indijā inficēto skaits pietuvojies miljonam, bet no vīrusa izraisītas slimības Covid-19 ik dienu mirst aptuveni 500 cilvēku.

Indija marta beigās noteica stingrus ierobežojumus cīņā pret jauno koronavīrusu, bet sākusi pakāpeniski tos atvieglot, lai mazinātu to negatīvo ietekmi uz ekonomiku.

Tikmēr inficēto skaits turpinājis pieaugt, pirmdien pārsniedzot 900 000, no kuriem gandrīz 24 000 ir miruši, liecina Veselības ministrijas publiskotie dati. Taču daudzi eksperti uzskata, ka patiesais mirušo un saslimušo skaits ir vēl lielāks.

Līdz šim jaunais koronavīruss vissmagāk skāris Mumbaju un galvaspilsētu Deli, taču situācija strauji pasliktinās arī Bengalūru, kur dzīvo aptuveni 13 miljoni cilvēku.

Bengalūru plānots noslēgt uz septiņām dienām, sākot no šodienas, paziņoja valdība.

Transports būs aizliegts, izņemot avārijas dienestu automašīnas, un darbosies tikai tie veikali, kas pārdod pirmās nepieciešamības lietas.

Bengalūru IT firmām, kas apkalpo globālās korporācijas, ļauts turpināt darbu, bet uzņēmuma telpās vienlaikus ļauts uzturēties tikai 50% darbinieku.

Stingri ierobežojumi ieviesti arī Punē, kur pirmdien tika ziņots par 1333 jauniem inficēšanās gadījumiem, kopējam saslimušo skaitam pilsētā sasniedzot 40 000, no kuriem 23 cilvēki ir miruši.

Jauni ierobežojumi ieviesti arī Utarpradēšas štatā, kas ir Indijas visapdzīvotākais štats ar 200 miljoniem iedzīvotāju, kā arī Tamilnādas un Asamas štatos.

Keralas štats, Indijas dienvidos, kas sākotnēji izpelnījās uzslavu par paveikto cīņā ar pandēmiju, arī pastiprinājis kontroli aptuveni desmit apgabalos, tostarp štata galvaspilsētā Thiruvananthapuramā.

Štatā inficēto skaits pārsniedzis 8000, kas daļēji izskaidrojams ar cilvēku atgriešanos no Persijas līča valstīm, kurās tie veido ievērojamu ārvalstu darbaspēka daļu.

Keralas valdība pagājušajā nedēļā pagarināja līdz 2021. gada jūlijam noteikumus par masku valkāšanu, sociālo distancēšanos un cilvēku skaita ierobežojumiem kāzās un bērēs.

Deli pirmdien ziņoja par 1246 jauniem inficēšanās gadījumiem, kas ir zemākais skaits 35 dienu laikā. Izņemot vairākas zonas, galvaspilsētā situācija, kā izskatās, normalizējas, un pilsētas valdība atlikusi plānus par sporta stadionu pārvēršanu koronavīrusa pacientu aprūpes centros.

2 komentāri