Kopumā 31,4% vakcīnas pirmo devu saņemts Rīgā

0 Komentāru
Kopumā 31,4% vakcīnas pirmo devu saņemts Rīgā
REUTERS/SCANPIX

Kopumā 31,4% jeb 88 405 no 281 137 līdz šim ievadīto pirmo vakcīnas devu saņemts Rīgā, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Lai gan Rīgā vakcinēts lielākais personu skaits, pēc iedzīvotāju īpatsvara pirmo devu līdz šim saņēmuši 14% galvaspilsētas iedzīvotāju, kas uz visu pašvaldību fona ir viduvējs rādītājs.

Tikmēr lielākais pirmo vakcīnas devu saņēmušo īpatsvars ir Rucavas novadā, kur šis rādītājs ir 31%, kā arī Rūjienas novadā, kur pirmo devu saņēmuši 24,2%. Trešais augstākais ar pirmo devu vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir Alsungas novadā, kur šis rādītājs ir 22,8%.

Savukārt zemākais ar pirmo devu vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir Viļānu novadā, kur šis rādītājs ir 6,37%, kā arī Rēzeknes novadā, kur pirmo devu saņēmuši 6,54% iedzīvotāju.

Visai zema vakcinācijas aptvere arī ir Daugavpilī – šajā pašvaldībā vakcīnas pirmo devu saņēmuši 6,68% iedzīvotāju.

Rūjienas novadā ir arī augstākais otro vakcīnas devu saņēmušo iedzīvotāju īpatsvars, jo balstvakcīnu saņēmuši jau 8,71% iedzīvotāju. Otrs augstākais šis rādītājs ir Strenču novadā, kur otro vakcīnas devu saņēmuši 7,58% iedzīvotāju, bet trešais augstākais – Naukšēnu novadā, kur otro devu saņēmuši 5,85%.

Izrietot no pašvaldību datiem, vidējais pirmo vakcīnas devu saņēmušo personu īpatsvars valstī ir 16,1%, bet otro – 3%.

Iedzīvotāju skaits teritorijās ir saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem par iedzīvotāju skaitu Latvijas teritorijās pēc faktiskās dzīvesvietas 2020.gadā.

0 Komentāru