Komentāri
Kopš gadumijas notikumiem Ķelnē strauji pieaug pieprasījums pēc pašaizsardzības ieročiem
FOTO: LETA

Pēc Jaungada naktī Ķelnē pieredzētās vardarbības šajā Vācijas rietumdaļas pilsētā un tuvākajā reģionā ap to strauji pieaudzis pieprasījums pēc pašaizsardzības ieročiem, ceturtdien pavēstīja policija.

Policijā saņemts liels iesniegumu skaits ar lūgumiem ļaut nēsāt gāzes pistoles, sociālajā tīklā Facebook pavēstīja likumsargi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bailes sabiedrībā ir pieaugušas kopš Jaungada nakts vardarbīgajiem notikumiem, kad arābu un Ziemeļāfrikas izcelsmes vīriešu grupu uzbrukumos līdzās Ķelnes stacijai cieta vairāki simti sieviešu. Policija no cietušajām saņēmusi vairākus simtus iesniegumu par seksuāla rakstura uzbrukumiem, arī izvarošanām un laupīšanu.

Ķelnē un tuvākajā apkaimē strauji pieaudzis pieprasījums pēc piparu un asaru gāzes, ziņo laikraksti.

“Kopš gada sākuma esam pārdevuši divreiz vairāk pašaizsardzības gāzes baloniņu, bet gāzes pistoļu pārdošanas apjomi ir pieauguši par trešdaļu,” laikrakstam “Rheinische Post” sacīja veikala īpašnieks Neisā, uz ziemeļiem no Ķelnes. “Pārsvarā tie ir vīrieši, kas pērk gāzes baloniņus savām sievām un meitām.”

Divu nedēļu laikā, kas pagājušas kopš Jaungada nakts notikumiem, par uzbrukumiem informē arvien vairāk sieviešu. Līdz ceturtdienai iesniegumu skaits par noziegumiem bija pieaudzis līdz 652, ieskaitot 331 iesniegumu par seksuāla rakstura noziegumiem, pavēstīja Ķelnes prokuratūra.

Upurus skaits – to lielākā daļa ir sievietes – sasniedzis 739. Dažos gadījumos vairākas sievietes iesniegušas vienu iesniegumu.

Ķelnes policija, kas tikusi bargi kritizēta par nespēju apturēt haosu un varmākas arestēt, piedāvājusi 10 000 eiro atlīdzību par informāciju, kas palīdzētu notvert noziedzniekus.

Ķelnē Jaungada naktī pieredzētie masveida seksuāla rakstura uzbrukumi sievietēm, policijas bezspēcība un valsts lielāko mediju centieni noziegumus noklusēt Vācijas sabiedrībā izraisījuši šoku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl