Komentāri
Kopenhāgenas uzbrucējs, iespējams, kļuvis par islāma radikāli tieši cietumā
Foto: EPA/LETA

Dānijas policija oficiāli apstiprinājusi Kopenhāgenas šāvēja personību. Kā tas jau bija minēts neoficiāli, uzbrucējs bija 22 gadus vecais Omārs Abdels Hamids al Huseinī.

Jaunietis bijis tikko iznācis no cietuma, kur izcietis sodu par saduršanu. Cietuma administrācija vēl septembrī bija brīdinājusi Dānijas Pretterorisma aģentūru, ka uzbrucējs, iespējams, cietumā ticis radikalizēts. Vai tas tika ņemts vērā, jaunieti atbrīvojot, šobrīd tiek izmeklēts.

Kopumā divos uzbrukumos Kopenhāgenā aizvadītajā sestdienā al Huseinī raidīja 40 šāvienus. Uzbrukumā kafejnīcā, kur notika lekcija par vārda brīvību, viņš izšāva 28 reizes. Jaunietis centās kafejnīcā iekļūt caur rezerves izeju, pie kuras nošāva kādu 55 gadus vecu vīrieti. Vēlāk sinagogā al Huseinī nogalināja apsargu un svētdien trīs reizes paspēja izšaut uz policistu, kurš viņu centās apturēt.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl