Kopējais Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits pasaulē pārsniedz 105 miljonus

0 Komentāru
Kopējais Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits pasaulē pārsniedz 105 miljonus
REUTERS / SCANPIX

Kopējais Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits pasaulē pārsniedz jau 105 miljonus, bet jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 upuru skaits pārsniedz divus miljonus, vēsta TV3 Ziņas.

Cīņa pret Covid pandēmiju līdzīgi kā Latvijā turpinās arī citviet Eiropā, un tā vēl ne tuvu nav galā. Spānijā Covid-19 upuru skaits pārsniedzis 60 000. Drūma situācija atkal Čehijā, kur kopējais inficēšanās skaits pārsniedzis miljonu, kas ir gandrīz desmitā daļa valsts iedzīvotāju.

Čehijas veselības ministrs Jans Blatnijs

“Ņemot vērā statistiku, nav šaubu, ka vīrusa britu mutācija izplatās Čehijā. Ierobežojumi epidēmijas izplatīšanai vairs nestrādā, un situācija ir slikta.”

Vakcīnu Čehijā saņēmuši aptuveni 310 000 cilvēku. Potēšanai vecajā kontinentā turpinoties, valstis diskutē, vai uz vakcīnu saņēmušajiem vajadzētu turpināt attiecināt ierobežojumus. Piemēram, Zviedrijā gatavojas izstrādāt vakcinācijas digitālo sertifikātu, kas vakcinētajiem ļautu ceļot. Tas gan būtu jāsaskaņo ar citām valstīm.

Lasi vēl: Skaudra statistika: Latvijā mirstība no Covid-19 par 32% lielāka nekā vidēji Eiropā

Vienlaikus sākusies diskusija, vai tos cilvēkus, kuri ir vakcinēti, vajadzētu atbrīvot no ierobežojumu ievērošanas. Vācijā izveidota īpaša Ētikas padome, kas uzskata, ka nebūtu pareizi mīkstināt ierobežojumus vakcinētājiem.

Vācijas Ētikas padomes locekle Sigrīda Graumane

“Līdz ar vakcināciju infekcijas gadījumiem vajadzētu samazināties, taču tie joprojām būs. To vajag skaidri komunicēt – pieprasījumi pēc atbrīvojumiem no ierobežojumiem rada viltus priekšstatu, ka potētājiem nav inficēšanās riska.”

Vienlaikus, ņemot vērā dažādās valstīm pieejamās vakcīnas, Apvienotajā Karalistē pētīs, vai ir iespējams pirmo devu saņemt no viena, bet otro no cita ražotāja vakcīnas.

0 Komentāru