Kompānijas “Amazon” darbinieki 20 valstīs “Melnajā piektdienā” plāno rīkot protestus

0 Komentāru
Kompānijas “Amazon” darbinieki 20 valstīs “Melnajā piektdienā” plāno rīkot protestus
SWNS/SCANPIX

Kompānijas “Amazon” darbinieki 20 valstīs, tostarp ASV, Apvienotajā Karalistē un vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs, plāno protestus un pārtraukt strādāt “Melnajā piektdienā”, vēsta “BBC News”.

Uz iepirkšanos orientētā diena – “Melnā piektdiena” (angļu val. “Black Friday”), kurā tirgotāji piedāvā dažādas atlaides, ir viena no “Amazon” noslogotākajām dienām visa gada laikā.

Grupa “Liec “Amazon” maksāt”, paudusi, ka “”Amazon” pārāk daudz ņem un pārāk maz dod pretī”. Tam piektīt arī uzņēmuma darbinieku arodbiedrība, kā arī vietējo kampaņu un bezpeļņas organizāciju koalīcija atsevišķās valstīs.

Protesti notiks vairākās valstīs visā pasaulē, tostarp tādās Eiropas mērogā lielās valstīs kā Lielbritānijā un Vācijā. Visā pasaulē gandrīz 50 organizācijas ir parakstījušās uz “kopīgo prasību sarakstu”, ko publicējusi grupa “Liec “Amazon” maksāt” un kurā ietilpst tādas prasības kā palielināt noliktavas strādnieku atalgojumu un palielināt atalgojumu par briesmām un maksimālo laiku, apturēt strādnieku “uzraudzību” un stingru produktivitātes mērķu uzstādīšanu, pagarināt slimības atvaļinājumu un uzlabot Covid-19 izsekošanu un ziņošanu par to, izbeigt gadījuma nodarbinātības statusa un “arodbiedrību graušanu”, godprātīgi maksāt nodokļus, neizmantojot nepilnības normatīvajā regulējumā, lai izvairītos no daļas naudas maksāšanas.

“Šis uzņēmums ir pandēmijas peļņas meklētājs, kas var atļauties strādāt labāk. Ir pienācis laiks “Amazon” apsēsties ar savu darbinieku arodbiedrību GMB un padarīt “Amazon” par lielisku un drošu darba vietu,” pauda “Amazon” darbinieku arodbiedrības vadītājs.

“Amazon” šā gada sākumā ziņoja par peļņas trīskāršošanos, ko skaidroja ar panākumiem Covid-19 pandēmijas laikā.

Taču paša uzņēmuma pārstāvji ASV medijiem paziņojuši, ka kompānija jau pievēršas daudzu “Liec “Amazon” maksāt” grupas paustajām bažām, vienlaikus atzīstot, ka atsevišķas problēmas pastāv.

“Melnā piektdiena” ir neoficiāls apzīmējums nākamajai piektdienai pēc Pateicības dienas ASV, ko atzīmē novembra ceturtajā ceturtdienā. Kopš 1952. gada to uzskata par Ziemassvētku iepirkšanās sezonas sākumu ASV, lai arī apzīmējums “Melnā piektdiena” ieviesies vēlāk. Daudzos veikalos “Melnajā piektdienā” precēm ir lielas atlaides, veikali sāk darbu daudz agrāk par citām dienām.

0 Komentāru