Komisāre: Vakcīnu variantiem pret koronavīrusa mutācijām ES būs saīsināts apstiprināšanas process

1 komentārs
Komisāre: Vakcīnu variantiem pret koronavīrusa mutācijām ES būs saīsināts apstiprināšanas process
EPA/SCNAPIX

Eiropas Savienība (ES) saīsinās apstiprināšanas procesu vakcīnām pret Covid-19, kuras ir izmainītas, lai padarītu tās iedarbīgākas pret koronavīrusa jaunajām mutācijām, paziņojusi ES veselības un pārtikas drošuma komisāre Stella Kirjakidu.

“Mēs izvērtējām procesu kopīgi ar Eiropas Zāļu aģentūru,” sacījusi Kirjakidu intervijā, kas svētdien publicēta Vācijas laikrakstā “Augsburger Allgemeine”.

“Un mēs tagad esam nolēmuši, ka vakcīnai, kuru ražotājs ir uzlabojis uz iepriekšējās vakcīnas bāzes, lai cīnītos ar jaunajām mutācijām,  vairs nav nepieciešams viss apstiprināšanas process,” norādījusi komisāre.

“Tāpēc [šīs] vakcīnas būs pieejamas agrāk, taču nebūs kompromisu drošības ziņā,” uzsvērusi Kirjakidu.

Intervijā viņa arī aizstāvējusi ES kopīgo vakcīnu iepirkumu programmu, kas tiek kritizēta kavēšanās dēļ.

Kirjakidu sacījusi, ka līdz septembra beigām ES būs pieejami vismaz 700 miljoni devu “AstraZeneca” vakcīnas, “un tas ir vairāk nekā pietiekami, [lai vakcinētu] vairāk nekā 70% ES iedzīvotāju”.

Pēc komisāres teiktā, līdz jūnija beigām ES būs saņēmusi 300 miljonus devu pašlaik apstiprināto vakcīnu – “Pfizer/BioNTech”, “Moderna” un “AstraZeneca” – devu. “Šis skaits var būt vēl lielāks, ja pievienojam “Johnson & Johnson” vakcīnu,” sacījusi Kirjakidu. “Johnson & Johnson” vakcīna vēl nav apstiprināta izmantošanai ES.

“Ir nepareizi teikt, ka esam tikai pieļāvuši kļūdas,” uzsvērusi komisāre. “Ja nebūtu ES, pilsoņiem visās 27 dalībvalstīs neatkarīgi no to lieluma un ekonomiskā spēka droši vien nebūtu piekļuves vakcīnām,” piebildusi Kirjakidu.

1 komentārs