Kodoldraudi: Ziemeļkoreja testē kārtējo atombumbu

0 Komentāru
Kodoldraudi: Ziemeļkoreja testē kārtējo atombumbu
AFP/LETA

Ziemeļkoreja šorīt veikusi sekmīgu kodolizmēģinājumu, pārkāpjot virkni starptautisko vienošanos.

Kaimiņvalstis šādu soli nodēvējušas par pašiznīcināšanos, norādot, ka komunistiskais režīms sev nopelnījis vēl lielāku izolāciju un jaunas sankcijas.

Šorīt Korejas pussalu satricinājusi piecu ballu stipra zemestrīce, kas, kā vēlāk apstiprinājies, radusies Ziemeļkorejas kārtējā kodolizmēģinājuma rezultātā. To vēlāk apliecinājis arī komunistiskās valsts ziņu kanāls.

Ziemeļkorejai ir aizliegta jebkāda kodolprogrammas attīstība, tādēļ šī rīta notikumi izpelnījušies asu nosodījumu no kaimiņvalstīm un ASV, kura vērsīsies Apvienoto Nāciju Organizācijā, lai pieprasītu valstij nekavējoties noteikt jaunas sankcijas. Arī valsts ziemeļu kaimiņš un lielākā partnere Ķīna atombumbas testu nodēvējusi par ”pliķi sejā”.

Šī bijusi līdz šim spēcīgākā kodolgalviņa, ko izmēģinājusi Ziemeļkoreja, radot 10-it kilotonnu lielu sprādzienu, kas no zemes varētu noslaucīt visu savā ceļā gandrīz kilometra rādiusā. Pēc sprādziena kaimiņos esošās Dienvidkoreja un Japāna izsludinājušas trauksmi. Tikmēr ASV valsts sekretārs Džons Kerijs norāda, ka šis notikums iedragās progresu ”sešu valstu sarunās” par mieru reģionā. Šajās sarunās piedalās Ziemeļkorejas kaimiņi, kā arī Japāna, ASV un Krievija.

Kopš pirmā Ziemeļkorejas izmēģinājuma pirms 10 gadiem, pret valsti jau piecreiz noteiktas starptautiskās sankcijas. Pēdējo reizi valsts savu kodolarsenālu testēja 2013. gadā.

0 Komentāru