2 komentāri
Ko sīrieši zina par Latviju? TV3 piedāvā dokumentālo filmu – Nelūgtie viesi: Sīrijas bēgļi Libānā
FOTO: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Latvieši ir nobijušies no 530 kara bēgļiem, ko valdība apņēmusies uzņemt. Libānā – Sīrijas kaimiņvalstī, kas ir mūsu Kurzemes lielumā – pašreiz patvērumu radis vismaz miljons bēgļu.

TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs devās uz Libānu, lai izpētītu tās situāciju. Pieredzētais apkopots dokumentālā īsfilmā Nelūgtie viesi: Sīrijas bēgļi Libānā, kuras pirmizrāde būs 28. novembrī plkst. 19.35 kanālos TV3 un TVPlay!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TV3 Ziņu komanda – žurnālists Jānis Zvērs, operators Sergejs Medvedevs un producente Anita Brauna – ir izveidojuši dokumentālu filmu par Libānu, lai parādītu mūsu tautai, kāda ir dzīve miljoniem bēgļu ieskautā zemē! Libānas stāsts ir unikāls – to vairākus gadu desmitus plosīja karš, 20 gadus te saimniekoja Sīrijas armija.

Savukārt 2006. gadā sīrieši Libānu pameta, lai jau pavisam drīz tajā atgrieztos – šoreiz nevis ar ieročiem, bet ar izstieptu roku, lūdzot patvērumu un bēgot no kara.

Jānis Zvērs atklāj vairāk par piedzīvoto Libānā:

Tas, ko redzēju uz vietas, pamatīgi atšķīrās no Eiropas situācijas. Šeit medijos bēgļi lielākoties tiek parādīti kā milzīga masa ar saniknotiem, agresīviem cilvēkiem, kas to tik vien dara, kā pieprasa pabalstus un sūdzas par sliktajiem apstākļiem. Libānā pārsvarā apmetušies tie sīrieši, kuri principiālu iemeslu dēļ nevēlas doties uz Eiropu vai gluži vienkārši ir pārāk nabadzīgi, lai ceļotu. Lielākoties Libānā manāmi vecāka gada gājuma bēgļi, sievietes, bērni. Viņi ir klusi, mierīgi, priecīgi par pajumti – dažkārt vien plēves jumtu – virs savas galvas. Dzīve viņus piespiedusi būt pazemīgiem un pateicīgiem par katru piedzīvoto dienu. Ir ļoti žēl šo cilvēku.

Foto:

Libāna ir burtiski nosēta ar bēgļu nometnēm – labākajā gadījumā tās ir konteineru pilsētiņas ar tūkstošiem iedzīvotāju, savām skolām, slimnīcām un veikaliem. Filmā tiks stāstīts par dzīvi bēgļu nometnēs un blakus tām. Ar kādām grūtībām jāsaskaras libāniešiem apstākļos, kad katrs ceturtais valsts iedzīvotājs ir bēglis? Kā notiekošo uztver latvieši, kas dzīvo šajā zemē? Ko sīrieši zina par Latviju un vai būtu gatavi te dzīvot? To visu atklāsim dokumentālā īsfilmā Nelūgtie viesi: Sīrijas bēgļi Libānā!

Skatieties Nelūgtie viesi: Sīrijas bēgļi Libānā jau 28. novembrī plkst. 19:35 TV3 un TVPlay!

TOP komentāri

 • ES
  +1 +1 0

  ES

  Libānas bēglu nometnēs atrodas cilvēki, kas tiešām bēg no kara, nevis tie, kas dzenas pāri jūrai uz ziemeļiem{aukstumu},samaksājuši tūkstošus-bieži no teroristu vervētājiem.
 • omīte
  +1 +1 0

  omīte

  To jau bēgļi tagad zin,ka savus noteikumus diktēt Libānā nevarēs. Jāpļauj tas,ko paši sējuši!!! Labi,ka ticība tā pati! Nav jau bagātā Eiropa,kurai var diktēt savas cilvēktiesības un cilvēka cienīgus dzīves apstākļus, dēļ kuriem Merkele raujas pušu, putinot savas valsts pamatiedzīvotāju labklājību! Arī Latvijā "100 gudrās galvas" ir pārliecinātas,ka tas ir "nothing special" mūsu budžetam!Gan jau ES "piespricēs" un visiem būs labi! 1,5 milj./tikai!?/ 351 bēgļu atvešanai,5 milj. Mucenieku labiekārtošanai un paplašināšanai,kādi nieka 15 milj.kopā! Valsts pamatiedzīvotājiem jau nekā netrūkst!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl