Ko par teroraktiem un policijas reidiem saka islāmticīgie briselieši? Skaties reportāžu!

Komentāri

Briselē ir viena no vecākajām musulmaņu kopienām Eiropā. Teroristi, kas sarīkoja asinspirti Parīzē, un tie, kas vainojami pie sprādzieniem Briseles lidostā un Molebekas metro stacijā, nāk no Beļģijas galvaspilsētas musulmaņu rajoniem. Tie ir Beļģijas pilsoņi ar tiesībām balsot vēlēšanās.

Briseles lielākā mošeja atrodas pašā pilsētas centrā, tieši blakus Eiropas Komisijas ēkai. Tādu mošeju Briselē ir pavisam 70. Ap tām arī koncentrējas musulmaņu kopienas. Te māca arābu valodu, trešdienās ir korāna apguve, sestdienās ir Korāna padziļinātās korāna studijas sievietēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ap mošejām veidojas visa vietējo iedzīvotāju infrastruktūra – veikali, kafejnīcas, dārzeņu tirgotavas. Briseles rajona Skārbekas vietējais iedzīvotājs ir nemierā ar to, ka tagad ārzemju žurnālisti staigā pa viņā rajonu un uzdod jautājumus par musulmaņiem. “Terorisms ir visā pasaulē, Beļģijā, Eiropā, tas nav radies te, te arī dzīvo musulmaņi, citur arī dzīvo. Visur dzīvo,” viņš saka. Šis jaunais cilvēks runā, kā no grāmatas. Policija te esot katru dienu, bet dzīvot netraucējot, viņš jūtas droši.

Briseles musulmaņi akcentē, ka dzīvo te jau paaudzēm. Esot integrējušies. Arī šis vecais vīrs. Viņš neesot nekāds terorists, bet gan beļģis, īsts beļģis. Nekā Personīga gan sastapa vairākus Skārbekas rajona iedzīvotājus bez zināšanām jebkādā valodā kā vien arābu.

Briselē dzīvojošais latvietis Ilmārs Bricis uzskata, ka cīnīties pret teroristiem, neielaižot musulmaņus valstī, nav jēgas. Ja cilvēkus integrē, viņi var kļūt par lojāliem tavas valsts pilsoņiem.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl