Ko par teroraktiem un policijas reidiem saka islāmticīgie briselieši? Skaties reportāžu!

0 Komentāru
Ko par teroraktiem un policijas reidiem saka islāmticīgie briselieši? Skaties reportāžu!
Foto: AFP / LETA

Briselē ir viena no vecākajām musulmaņu kopienām Eiropā. Teroristi, kas sarīkoja asinspirti Parīzē, un tie, kas vainojami pie sprādzieniem Briseles lidostā un Molebekas metro stacijā, nāk no Beļģijas galvaspilsētas musulmaņu rajoniem. Tie ir Beļģijas pilsoņi ar tiesībām balsot vēlēšanās.

Briseles lielākā mošeja atrodas pašā pilsētas centrā, tieši blakus Eiropas Komisijas ēkai. Tādu mošeju Briselē ir pavisam 70. Ap tām arī koncentrējas musulmaņu kopienas. Te māca arābu valodu, trešdienās ir korāna apguve, sestdienās ir Korāna padziļinātās korāna studijas sievietēm.

Ap mošejām veidojas visa vietējo iedzīvotāju infrastruktūra – veikali, kafejnīcas, dārzeņu tirgotavas. Briseles rajona Skārbekas vietējais iedzīvotājs ir nemierā ar to, ka tagad ārzemju žurnālisti staigā pa viņā rajonu un uzdod jautājumus par musulmaņiem. “Terorisms ir visā pasaulē, Beļģijā, Eiropā, tas nav radies te, te arī dzīvo musulmaņi, citur arī dzīvo. Visur dzīvo,” viņš saka. Šis jaunais cilvēks runā, kā no grāmatas. Policija te esot katru dienu, bet dzīvot netraucējot, viņš jūtas droši.

Briseles musulmaņi akcentē, ka dzīvo te jau paaudzēm. Esot integrējušies. Arī šis vecais vīrs. Viņš neesot nekāds terorists, bet gan beļģis, īsts beļģis. Nekā Personīga gan sastapa vairākus Skārbekas rajona iedzīvotājus bez zināšanām jebkādā valodā kā vien arābu.

Briselē dzīvojošais latvietis Ilmārs Bricis uzskata, ka cīnīties pret teroristiem, neielaižot musulmaņus valstī, nav jēgas. Ja cilvēkus integrē, viņi var kļūt par lojāliem tavas valsts pilsoņiem.

Video

0 Komentāru