Komentāri
Klīvlendu protesti pret policista attaisnošanu divu melnādaino nāvē
Foto: LETA

Pēc policista attaisnošanas divu melnādaino aizdomās turamo nošaušanā 2012.gadā, sestdien Klīvlendā, ASV, sākušies protesti, kuros vismaz desmit cilvēki arestēti, vēsta mediji. Policists Maikls Brelo tika attaisnots apsūdzībās par slepkavību ar iepriekšēju nodomu.

2012.gada 29.novembrī Klīvlendas policija sāka pakaļdzīšanos automašīnai, kurā brauca divi melnādainie – Timotijs Rasels un Melisa Viljamsa. 13 policisti atklāja uguni pret automašīnu, izšaujot kopumā 137 lodes. Brelo, kurš vienīgais tika saukts tiesas priekšā, uzrāpās uz automašīnas motora pārsega un izšāva pēdējos 15 šāvienus taisni cauri priekšējam stiklam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Policija sāka pakaļdzīšanos, jo šķietami dzirdēja šāvienu troksni pie sava iecirkņa. Vēlāk noskaidrojās, ka troksni radījusi garāmbraucošā Rasela un Viljamsas automašīna, kurā nekādi ieroči pēcāk netika atrasti.

Klīvlendas tiesa sestdien secināja, ka, ņemot vērā kopējo izšauto ložu skaitu, nav iespējams bez šaubām apgalvot, ka Brelo raidītie šāvieni izraisīja upuru nāvi. Pēc sprieduma nolasīšanas pie tiesas nama sākās protesti.

Pagājušā gada augustā Fērgusonā ASV Misūri štatā kāds policists nošāva neapbruņotu melnādaino pusaudzi, kas izraisīja valsts mēroga protestus. Par līdzīgiem gadījumiem tika ziņots arī citviet, kur baltādainie policisti līdz šim nekad netika apsūdzēti melnādaino aizdomās turēto nāvē.
Pagājušā mēneša beigās pēc kāda melnādainā aizturētā nāves policijas iecirknī, plaši protesti un grautiņi notika Baltimorā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl