Klintone un Tramps. Ko viņi saka par Krieviju? Edija fiksās piezīmes Nr.6

Pievienot komentāru

Tas ir pārsteidzoši, cik daudz laika un enerģijas, šīs vēlēšanu kampaņas laikā, abi kandidāti tērējuši, runājot par Krieviju.

Tas, ka Krievijā daudz runā par Ameriku, tas skaidrs, un par to viegli pārliecināties, kaut uz stundiņu pieslēdzoties Krievijas informatīvajai telpai.

Bet tas, ka amerikāņu vadošie politiķi aizgūtnēm runātu par Krieviju, kas tāds nav redzēts kopš Aukstā kara gadiem.

Amerikāņu ārpolitiskās aprindas jeb tā dēvētais “establishment’s” Krieviju uzskata par negantu, taču kopumā par vāju valsti, kura, maskējoties aiz Putina bravūras, patiesībā kļūst arvien vājāka. Saskaņā ar šiem uzskatiem, kurus pārstāv arī Hilarija Klintone, Krievijas ģeopolitiskās kaprīzes var un vajag ignorēt un, ja nepieciešams, piebremzēt.

Savukārt Donaldam Trampam, kā liecina viņa izteikumi, nav sevišķi detalizētu zināšanu par ārpasauli un viņam šķiet nav arī vēlmes tādas iegūt. Toties viņam kā biznesmenim, miljardierim un realitātes šovu superzvaigznei, ir gigantiska pārliecība par savu personisko tvērienu, rūdījumu un intuīciju. Un tā viņam, nezin kāpēc, saka priekšā, ka Vladimirs Putins ir tāds tips, ar kuru varēs labi patirgoties un visu, ko vajag sarunāt.