Klintone guvusi pietiekamu delegātu atbalstu izvirzīšanai par ASV prezidenta kandidāti

0 Komentāru
Klintone guvusi pietiekamu delegātu atbalstu izvirzīšanai par ASV prezidenta kandidāti
FOTO: LETA

ASV pilnā sparā norit prezidenta priekšvēlēšanu kampaņa. Jau vēstīts, ka no Republikāņu partijas par Balto namu cīnīsies skandalozais miljardieris Donalds Tramps, bet intriga, šķiet, jau šodien beigsies arī par to, kas būs Demokrātu partijas kandidāts.

Prezidenta amata kandidātu izvirzīšana ASV ir šāda – pretendentam jāiegūst noteikts skaits partijas delegātu balsu, un tad viņš tiek izvirzīts par ASV prezidenta vēlēšanu kandidātu. Pagaidām viss liecina, ka no Demokrātu partijas tiks virzīta bijusī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone. Mediji izskaitļojuši, ka viņai esot garantēts pietiekams delegātu balsu skaits – 2838 balsis.

Tiesa, izšķirošs būs balsojums sešos nākamajos štatos, no kuriem nozīmīgākais būs rezultāts Kalifornijā.

Uz Kaliforniju lielas cerības liek arī Klintones partijas biedrs un sāncensis uz kandidāta nomināciju – senators Bērnijs Sanderss. Viņš paziņojis, ka Klintones uzvara pagaidām neko nenozīmē – visu izšķirs partijas kongress jūlijā, kad tiks izvirzīts oficiālais partijas kandidāts.

Uzvaras gadījumā, Klintone būs pirmā sieviete, kas vadīs vienu no ASV lielajām partijām cīņā par Balto namu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc daudzas ASV sievietes ir gatavas atdot savu balsi par Klintoni.

Par pieticīgu Klintones priekšvēlēšanu kampaņu nevar nodēvēt. Nupat rīkotā labdarības koncertā viņa piesaistīja vairākas slavenības, kuras vienbalsīgi pauda atbalstu Klintonei. Uz viņas rīkoto koncertu biļetes bija pilnībā izpārdotas, un tajā uzstājās tādas zvaigznes kā Kristīna Agilera un Stīvijs Vonders.

Demokrātu partijas kandidātam vēlēšanās būs jāsacenšas ar miljardieri Donaldu Trampu, kurš maijā ir kļuvis par vienīgo pretendentu prezidenta amatam no Republikāņu partijas.

Video

0 Komentāru