Klāt karalisko kāzu diena; Lielbritānijas policija ieviesusi pamatīgus drošības pasākumus

Pievienot komentāru

Šodien, 19. maijā, princis Harijs pie altāra vedīs amerikāņu aktrisi Meganu Mārklu.

Uz ceremoniju, kas notiks Vindzoras pilī uzaicināti kopumā 3000 cilvēku, savukārt Londonas ielās kāzu norises skatītāju skaits varētu pārsniegt miljonu. Labākās vietas ļaudis sākuši ieņemt jau pirms pāris dienām, un policija Londonā ieviesusi pamatīgus drošības pasākumus.

Gaidāmās karaliskās kāzas ir galvenais pēdējo dienu apspriestais temats Lielbritānijā. Nedēļas sākumā kļuva skaidrs, ka veselības problēmu dēļ ceremoniju neapmeklēs līgavas tēvs Tomass, kurš dzīvo Meksikā. Nu kļuvis zināms, ka Meganu pie altāra vedīs viņas topošā vīra Harija tēvs – Čārlzs.

Kāzu ceremonija tradicionāli notiks Svētā Jura kapelā Vindzoras pilī. Uz to aicinātas gan augsta ranga amatpersonas un prominences, gan arī pils darbinieki un tuvējās apkaimes iedzīvotāji. Savukārt pils apkārtnē un uz ielām izvietoti norobežojumi, aiz kuriem kāzu procesijai varēs sekot līdzi arī tauta. Ceremoniju pavadīs pamatīgi drošības pasākumi.

“Vindzorā būs gan bruņoti, gan nebruņoti policijas darbinieki. Mēs novērosim cilvēkus. Ja nepieciešams viņus pārmeklēsim,” norādījis policijas komandieris.

Pirms septiņiem gadiem prinča Viljama un Katrīnas Midltones kāzas Londonas ielās vēroja miljons cilvēku, savukārt televīzijas ekrānos – 24 miljoni.