Klajā nākuši jaunumi Francijā nogalinātā skolotāja izmeklēšanas lietā

4 komentāri
Klajā nākuši jaunumi Francijā nogalinātā skolotāja izmeklēšanas lietā
ZEUS/SCANPIX

Francija turpina sērot par aukstasinīgi nonāvēto vēstures skolotāju, kuru par pravieša Muhameda karikatūras parādīšanu klasei nogalināja radikālais islāmists, taču klajā arī nākuši jaunumi izmeklēšanā par nozieguma gaitu, vēsta TV3 raidījumā “900 sekundes”.

Otrdien, 20. oktobrī, aizvadīti vairāki piemiņas brīži, dienas sākumā Francijas parlamentārieši pieminēja nonāvēto skolotāju ar minūti klusuma. Vēlāk notika arī skolotāju gājiens netālu no vietas, kur skolotājs pasniedza stundas.

Patlaban izmeklēšana turpinās, apcietinājumā ir 16 cilvēki. Pēc aizdomām par ekstrēmismu slēgta arī viena mošeja. Tāpat izmeklētāji atklājuši kāda cita skolēna tēva palīdzību uzbrucējam – abi pirms zvērīgās slepkavības sazinājušies.

Arī Francijas prezidents Emanuels Makrons 20. oktobrī viesojās notikuma vietās. Makrons pavēstīja, ka tiks likvidēta kāda ar palestīniešu radikālo islāmistu kustību “Hamas” saistīta organizācija, kas “tieši iesaistīta” skolotāja slepkavībā.

“Reidi notiek vairākos desmitos mājsaimniecību un reliģisko organizāciju, par kurām ir aizdomas. (..) Mūsu pilsoņiem jābūt pasargātiem. Mūsu pilsoņiem, kuru reliģija ir islāms, mūsu valstī jābūt pasargātiem no ļaunuma, kas ir radikālais islāms. Es to saku, jo šo elementu ideoloģija diktē pavērst daļu mūsu pilsoņu pret republiku. Un to mēs nevaram pieļaut,” paudis Francijas prezidents.

Jau ziņots, ka vēstures skolotāju Francijā nonāvēja 18 gadus vecs čečenu imigrants, ekstrēmists. Viņš izsekoja skolotāju, vēlāk viņu sadurot un nocērtot galvu.

Lasi vēl: Saistībā ar vēstures skolotāja slepkavību Francijā aizturēti četri skolēni