Lietuvā sagaida gāzes termināļa kuģi Independence

Komentāri

Klaipēdas ostā pirmdienas rītā ieradies Dienvidkorejā būvētais topošā sašķidrinātās gāzes termināļa jaunais kuģis Independence, ko lietuvieši uzlūko kā savas enerģētiskās neatkarības simbolu. Kuģa ierašanos klātienē vēroja simtiem cilvēku. Klāt bija arī plaši policijas spēki.

Sava peldošā termināļa un gāzes glabātavas izveidei Lietuva izraudzījusi Klaipēdas jūras ostas akvatorijas dienviddaļu līdzās tā dēvētajai Cūkas muguras salai. Aizpērn Klaipedos nafta ar norvēģu kompāniju Hoegh LNG parakstīja līgumu par peldošās gāzes glabātavas līzingu plānotajam terminālim. Paredzēts, ka pēc desmit gadiem Klaipēdas kompānija iegūs tiesības kuģi izpirkt, un šo desmit gadu laikā ārvalstniekus kuģa apkalpē pakāpeniski nomainīs lietuvieši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Peldošās gāzes glabātavas tilpums būs 170 000 kubikmetru. Kuģis ir 294 metrus garš jeb, kā salīdzinājumam atzīmē mediji, 32 metrus īsāks par Viļņas televīzijas torni, 46 metrus plats un ar 12,6 metru iegrimi. Tajā ir četras tilpnes, kurās tiks uzturēta mīnus 160 grādu temperatūra.

Lietuva var būt lepna par trīsarpus gados uzcelto sašķidrinātās gāzes termināli, kas kļūs par visa reģiona enerģētiskās drošības garantu un vajadzības gadījumā spēs nodrošināt 90% no Baltijas valstu pieprasījuma, pirmdien uzsvērusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, runājot termināļa jaunā kuģa Independence (Neatkarība) oficiālajā sagaidīšanas ceremonijā.

“Lietuva 25 gadus pēc neatkarības pasludināšanas atkal var būt lepna par savu apņēmību, drosmi un politisko gribu,” viņa sacījusi, pateikdamās gan iepriekšējai Andrjus Kubiļus valdībai, gan pašreizējam Aļģirda Butkeviča Ministru kabinetam par sapratni, ka šāds projekts Lietuvai ir vajadzīgs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl