Lietuvā sagaida gāzes termināļa kuģi Independence

0 Komentāru
Lietuvā sagaida gāzes termināļa kuģi Independence
FOTO: LETA

Klaipēdas ostā pirmdienas rītā ieradies Dienvidkorejā būvētais topošā sašķidrinātās gāzes termināļa jaunais kuģis Independence, ko lietuvieši uzlūko kā savas enerģētiskās neatkarības simbolu. Kuģa ierašanos klātienē vēroja simtiem cilvēku. Klāt bija arī plaši policijas spēki.

Sava peldošā termināļa un gāzes glabātavas izveidei Lietuva izraudzījusi Klaipēdas jūras ostas akvatorijas dienviddaļu līdzās tā dēvētajai Cūkas muguras salai. Aizpērn Klaipedos nafta ar norvēģu kompāniju Hoegh LNG parakstīja līgumu par peldošās gāzes glabātavas līzingu plānotajam terminālim. Paredzēts, ka pēc desmit gadiem Klaipēdas kompānija iegūs tiesības kuģi izpirkt, un šo desmit gadu laikā ārvalstniekus kuģa apkalpē pakāpeniski nomainīs lietuvieši.

Peldošās gāzes glabātavas tilpums būs 170 000 kubikmetru. Kuģis ir 294 metrus garš jeb, kā salīdzinājumam atzīmē mediji, 32 metrus īsāks par Viļņas televīzijas torni, 46 metrus plats un ar 12,6 metru iegrimi. Tajā ir četras tilpnes, kurās tiks uzturēta mīnus 160 grādu temperatūra.

Lietuva var būt lepna par trīsarpus gados uzcelto sašķidrinātās gāzes termināli, kas kļūs par visa reģiona enerģētiskās drošības garantu un vajadzības gadījumā spēs nodrošināt 90% no Baltijas valstu pieprasījuma, pirmdien uzsvērusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, runājot termināļa jaunā kuģa Independence (Neatkarība) oficiālajā sagaidīšanas ceremonijā.

“Lietuva 25 gadus pēc neatkarības pasludināšanas atkal var būt lepna par savu apņēmību, drosmi un politisko gribu,” viņa sacījusi, pateikdamās gan iepriekšējai Andrjus Kubiļus valdībai, gan pašreizējam Aļģirda Butkeviča Ministru kabinetam par sapratni, ka šāds projekts Lietuvai ir vajadzīgs.

0 Komentāru