Kiprā vakcinācijas pretinieki uzbrūk televīzijas kanālam “Sigma TV”

1 komentārs
Kiprā vakcinācijas pretinieki uzbrūk televīzijas kanālam “Sigma TV”
https://skaties.lv/zinas/arvalstis/kipra-vakcinacijas-pretinieki-uzbruk-televizijas-kanalam-sigma-tv/

Karantīnas ierobežojumu un vakcinācijas pretinieki svētdienas vakarā Nikosijā uzbrukuši privātā televīzijas kanāla “Sigma TV” redakcijai un sākuši dedzināt pie ēkas esošās automašīnas.

Pēc protesta akcijas pret vakcinācijas sertifikātiem un “piespiedu potēšanu”, kas svētdien, 18.jūlijā, notika pie Kipras prezidenta pils un kurā piedalījās aptuveni 5000 cilvēku, aptuveni 2500 protestētāju devās uz “Sigma TV” redakciju, vēsta policija.

Pūlis sāka demolēt un dedzināt pie redakcijas novietotos automobiļus un dauzīt ēkas logus. Nekārtību darbiniekiem izdevās ielauzties pirmā stāva foajē, kur tie sāka lauzt mēbeles.

Pēc policijas iejaukšanās nekārtības tika apslāpētas, lai gan ziņu par aizturētajiem nav.

Neviens no redakcijas darbiniekiem uzbrukumā nav cietis.

Kipras prezidents paziņojis, ka: “Uzbrukums “Sigma” ir trieciens demokrātijai un tiesiskumam, ko valdība nepieļaus. Valsts stingri reaģēs uz tiem, kuri ignorē likumus. Mūsu pilsoņu veselība, drošība un demokrātija netiks atstāta bezatbildīgu pilsoņu rokās.”

Prezidents piebildis, ka varasiestādes pret nekārtību cēlājiem vērsīsies ar visu bardzību.

Televīzijas kanāls “Sigma TV” nesaudzīgi vēršas pret vakcinācijas pretiniekiem un jau iepriekš pret karantīnas pasākumiem vērsto protestu laikā ticis pakļauts uzbrukumiem.

Kiprā šonedēļ tika ieviesti vakcinācijas sertifikāti, ar kuriem lielveikalos, restorānos un citās sabiedriskās vietās var iekļūt vienīgi potētas personas.

Vienlaikus vakcinēšana kļuva pieejama pusaudžiem, kas sasnieguši vismaz 16 gadu vecumu.

Kiprā kopš pandēmijas sākuma konstatēti vairāk nekā 90 000 inficēšanās gadījumu un reģistrēti 384 Covid-19 izraisīti nāves gadījumi.

1 komentārs