Kipra aizliedz iebraukt ārvalstniekiem “Covid-19” dēļ

4 komentāri
Kipra aizliedz iebraukt ārvalstniekiem “Covid-19” dēļ
REUTERS / SCANPIX

Kipra piektdien paziņoja, ka no svētdienas uz 15 dienām aizliegs iebraukt valstī tiem, kas nav šīs valsts pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji, lai novērstu jaunā koronavīrusa “Covid-19” izplatīšanos.

No svētdienas valstī tiks ielaisti tikai Kipras pilsoņi, pastāvīgie iedzīvotāji, diplomāti, reģistrēti studenti un citi cilvēki ar īpašām atļaujām, paziņoja Kipras prezidents Niks Anastasiadis.

Viņš lūdza Kipras pilsoņus ārvalstīs bez vajadzības nebraukt atpakaļ uz Kipru.

Visas privātās un valsts izglītības iestādes būs slēgtas līdz 10.aprīlim.

Anastasiadis sacīja, ka ierobežojumi pamiera līnijas šķērsošanas punktos paliks spēkā, un lūdza Kipras pilsoņus tos šķērsot tikai “nepieciešamos braucienos”.

Kipras sala ir sadalīta. Tās dienviddaļu kontrolē starptautiski atzītā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts Kipras Republika, bet ziemeļdaļu kontrolē Ziemeļkipras Turku Republika, kuru ir atzinusi tikai Turcija.

Kiprā līdz šim ir ziņots par pavisam 26 jaunā koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” gadījumiem, no kuriem pieci konstatēti salas ziemeļos.

Anastasiadis aicināja uz “kolektīvu atbildību” un “savstarpēju cieņu”, reaģējot uz pandēmijas draudiem.

Kipras Republika jau ir aizliegusi pulcēšanās telpās ar vairāk nekā 75 cilvēkiem. Tā arī atcēlusi futbola spēles līdz marta beigām.

Prezidents piebilda, ka preču imports vai eksports netiek ierobežpts. “Šie pasākumi neietekmē valsts netraucētu komerciālo darbibu. Šī iemesla dēļ panika nav pamatota,” viņš sacīja.

Kipras ekonomika ir ļoti atkarīga no tūrisma, uzņemot miljoniem viesu gadā.

“Es atzīstu, ka šie pasākumi (..) ietekmē un traucē mūsu visu ikdienas dzīvi. Tomēr nav citas izvēles,” sacīja Anastasiadis. Viņš paskaidroja, ka tie atbilst Eiropas Savienības un Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem.

Kā ziņots, piektdien visā Latvijā spēkā stājas ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar “Covid-19” izplatību un būs spēkā līdz 14.aprīlim ar mērķi ierobežot infekcijas izplatību.

Pasaulē ar ”Covid-19” inficējušie vairāk neka 132 000 cilvēku, no kuriem aptuveni 5000 ir miruši, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss 11.martā paziņoja, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojums sasniedzis globālas pandēmijas līmeni.

Aktuālākajai informācijai par “Covid-19” Latvijā un pasaulē seko līdzi šeit!