Ķīnas zoodārzā miris viens no pēdējiem četriem Jandzi milzu mīkstbruņurupučiem

0 Komentāru
Ķīnas zoodārzā miris viens no pēdējiem četriem Jandzi milzu mīkstbruņurupučiem
EPA/SCANPIX

Ķīnas zoodārzā miris Jandzi milzu mīkstbruņurupucis, pēc kura nāves pasaulē palikuši vairs tikai trīs šīs sugas pārstāvji.

Jandzi milzu mīkstbruņurupuču mātīte nomira sestdien Sudžou zoodārzā. Tiek uzskatīts, ka bruņurupucis bija vismaz 90 gadus vecs.

Vēl tikai dienu iepriekš zinātnieki pēdējo reizi mēģināja veikt mākslīgo apaugļošanu, izmantojot spermu no tēviņa, kurš, domājams, ir vairāk nekā 100 gadus vecs, vēsta laikraksts “Suzhou Daily”.

Sudžou zoodārzs vairākus gadus nesekmīgi mēģināja panākt, lai bruņurupuču pāris radītu pēcnācējus dabiskā veidā. Taču visi olu dējumi bija neauglīgi.

Mirušajam bruņurupucim tiks veikta autopsija, lai noskaidrotu nāves cēloni, ziņo “Suzhou Daily”.

Bez Sudžou zoodārzā mītošā tēviņa zināmi vēl tikai divi šīs bruņurupuča sugas pārstāvji, kas abi mitinās savvaļā Vjetnamā. To dzimums nav zināms.

Jandzi milzu mīkstbruņurupucis jeb Sarkanās upes milzu mīkstbruņurupucis ir lielākais saldūdens bruņurupucis pasaulē. Šīs sugas pārstāvju garums var sasniegt 100 centimetrus un to svars – 100 kilogramus.

Bruņurupuči dzīvoja Jandzi upē un citos iekšzemes ūdeņos Ķīnā un Vjetnamā, taču medības, piesārņojums, kuģošana, aizsprosti un citi šķēršļi noveduši šo sugu līdz izmiršanai.

0 Komentāru