Ķīnas zoodārzā ar piesardzību apkopj baltā tīģera mazuļus

Komentāri
Ķīnas zoodārzā ar piesardzību apkopj baltā tīģera mazuļus
Foto: Scanpix

Ķīnas zoodārzā ar īpašu piesardzību tiek aprūpēti jaundzimušie balto tīģeru mazuļi. Tas ir liels notikums visā pasaulē, jo šīs sugas saglabāšana ir milzīgs izaicinājums.

Baltie tīģerēni pasaulē nākuši Ķīnas dienvidrietumos, Čuncjinas zoodārzā. Patlaban dzīvnieku māte nav spējīga pati parūpēties par bērniem, jo ir pārāk nomocījusies pēc dzemdībām. Tādēļ zoodārza darbinieki un dzīvnieku inspektori kaķu dzimtas pārstāvjiem pievērš pastiprinātu uzmanību un ik sekundi uzrauga katru viņu soli. Mākslīgā barošana ir tikai viens no uzdevumiem, ar ko jātiek galā kopējiem. Jānodrošina pareiza temperatūra un jāļauj mazajiem pietiekami ilgi atpūsties un izgulēties.

Tīģerēni tiek baroti sešreiz dienā un ir tikai 20 dienas veci. Zvēru dārza darbinieki norāda, ka katru reizi, kad tīģeru mazuļi vēlas ieturēt maltīti piena pudelītes veidolā, viņi sākot ”bļaustīties” un pieprasa nedalītu uzmanību. Pirmo reizi plašākai publikai tīģerus izrādīšot Ķīnas Darba svētkos maijā.

Baltais tīģeris ir Bengālijas tīģera tuvs radinieks. Pasaulē ir vien 200 balto Bengālijas tīģeru, un to skaita saglabāšana ir visai grūts uzdevums.

Lasi vēl