Ķīnas valūtas devalvācija var ietekmēt arī Latviju, uzskata eksperti

Komentāri

Ķīnas atbildīgie ierēdņi jau trešo dienu devalvē savu nacionālo valūtu. Tas nozīmē, ka no Ķīnas ievestās preces var kļūt nedaudz lētākas. Taču, ja apstiprināsies ekspertu bažas, ka ķīniešu valūtas devalvācija liecina par dziļākām problēmām šīs valsts ekonomikā, tas Latvijas tautsaimniecības izaugsmi var arī bremzēt.

Ķīnas valdība strauji devalvējusi nacionālo valūtu. Taču tas darīts, kursa noteikšanā ņemot vērā tirgus nosacījumus, un Latvijas Bankas eksperti skaidro, ka tas tiek darīts ar mērķi, lai ķīniešu nacionālajai valūtai būtu lielāka ietekme pasaules ekonomikā. Līdz ar to Ķīna grib izpildīt nosacījumu, lai juaņu iekļauj tā dēvētajā SDR valūtu grozā, kam savulaik bija piesaistīts arī lats.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Juaņas vērtība pret ASV dolāru samazināta trīs dienas pēc kārtas. Tas nozīmē, ka Latvijas eksports uz Ķīnu kļūst dārgāks, bet imports lētāks. Tomēr eksperti prognozē, ka preču cenu izmaiņas, ja tādas vispār būs, var būt ļoti nelielas, jo kurss šajās dienās mazinājies vien par nepilniem 4%.

Skaties foto:

Finanšu tirgus tomēr uztrauc, kāpēc Ķīna tieši šobrīd devalvē valūtu. Izskan bažas, ka tā ir aisberga redzamā daļa Ķīnas ekonomikas problēmām. Eksperti gan saka, ka Latvijai būtu jāsāk uztraukties, ja sāks buksēt tādu valstu kā Vācijas, Skandināvijas milzīgais eksports uz Ķīnu.

Ķīnas tirgus kļuvis īpaši svarīgs tām Latvijas nozarēm, kuras tādējādi grib kompensēt Krievijas tirgus zaudējumu. Tomēr pagaidām valūtas devalvācija un iespējami ekonomikas tempu samazinājumi nav mainījuši Latvijas piena pārstrādātāja Food Union plānus Ķīnā, kuras krastos nupat piestājusi pirmā Latvijā ražotā saldējuma krava. Food Union vadītājs Normunds Staņēvičs LNT Ziņām skaidro, – lai arī Ķīnā ekonomikas tempi samazinās, tie joprojām ir lieli – ap 7%.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl