Ķīna: Tikai sociālisms var nodrošināt valsts attīstību

6 komentāri
Ķīna: Tikai sociālisms var nodrošināt valsts attīstību
SCANPIX/EPA

Ķīnā 1.jūlijā svinības – komunistiskās partijas simtgade – un Ķīnas līderis Sji Dziņpiņs paziņojis, ka tikai sociālisms var nodrošināt Ķīnas attīstību un komunistiskā valsts neļaušot nevienam sevi apcelt vai paverdzināt, vēsta TV3 Ziņas.

Svinību ceremoniju klātienē vēroja 70 000 cilvēku. Tās laikā skanēja pašslavināšanas vārdi un uzsvars uz Ķīnas spējām iznīcināt visu, kas iedomāsies tai stāties pretī. Protams, ne vārda par 100 gadu laikā partijas īstenotām represijām pret iedzīvotājiem.

Sji Dzjiņpins, Ķīnas prezidents un Ķīnas Komunistiskās partijas ģenerālsekretārs

“Mēs, ķīnieši, esam tauta, kas atbalsta taisnīgumu, un mūs nebaida varas un spēka draudi. Ķīniešu tauta ir tauta, kurai ir izteikta lepnuma un pašpārliecinātības izjūta. Ķīniešu tauta absolūti neļaus nevienam ārvalstu spēkam mūs iebiedēt, apspiest vai paverdzināt. Ikviens, kurš mēģinās to darīt, atsitīs savu galvu pret lielo tērauda mūri, ko izkaluši 1,4 miljardi ķīniešu.”

Ķīna ir ieslīgusi padziļinātā konkurencē ar Amerikas Savienotajām Valstīm par pasaules varas statusu un ir nonākusi sadursmēs ar Indiju par viņu strīdīgo robežu.

Ķīnai ir pasaules otrais lielākais budžets pēc ASV. Lai sacenstos ar ASV, Ķīna pēdējā laikā īpaši aktīvi investē militārajā jomā. Arī 1. jūlijā ceremonijas sākumā tika demonstrēta visa veida militārā tehnika.

6 komentāri