Ķīnā spiegošanā apsūdzētie kanādieši atbrīvoti un devušies atpakaļ uz dzimteni

0 Komentāru
Ķīnā spiegošanā apsūdzētie kanādieši atbrīvoti un devušies atpakaļ uz dzimteni
AFP/SCANPIX

Divi Kanādas pilsoņi, kuri Ķīnā bija ieslodzīti par spiegošanu, piektdien, 24.septembrī, tika atbrīvoti un izlidoja uz dzimteni, vēsta “BBC”.

Tādējādi pēc abu kanādiešu atbrīvošanas Ķīnā un Ķīnas tehnoloģiju uzņēmuma finanšu direktores atbrīvošanas Kanādā šķietami diplomātiskā ķilda starp Ķīnu un Rietumiem beigusies.

“Huawei” finanšu direktore Mena Vaņdžou, kura tika arestēta 2018. gadā saskaņā ar ASV orderi, piektdien, 24.septembrī, pameta Kanādu.

Pēc dažām stundām tika paziņots, ka Kanādas diplomāts Maikls Kovrigs un uzņēmējs Maikls Spavors, kurus Ķīna apsūdzēja tajā pašā gadā, kad Vaņdžou, bija izlidojuši mājup uz Kanādu.

Pekina noliedz kanādiešu aizturēšanu kā atriebību par “Huawei” finanšu direktores arestu.

Abi vīrieši visu laiku bija saglabājuši savu nevainību. Preses konferencē Kanādas premjerministrs Džastins Trudo sacīja, ka viņi ir piedzīvojuši “neticami grūtu pārbaudījumu”.

“Tā ir laba ziņa mums visiem, ka viņi ir ceļā uz mājām pie ģimenēm,” viņš piebilda. “Pēdējo 1000 dienu laikā viņi ir parādījuši spēku, neatlaidību, izturību un žēlastību,” izteicās Trudo.

Kanādas premjers sacīja, ka abi vīrieši ieradīsies Kanādā sestdien, 25.septembrī. Viņus pavada Kanādas vēstnieks Ķīnā Dominiks Bartons.

Pirms atbrīvošanas Mena Vaņdžou – Ķīnas telekomunikāciju giganta “Huawei” dibinātāja, miljardiera Žeņa Dženfei meita – atzina ASV izmeklētāju maldināšanu par “Huawei” biznesa darījumiem Irānā. Viņa trīs gadus pavadīja mājas arestā Kanādā, cīnoties pret izdošanu ASV.
0 Komentāru