Ķīna “šokēta” par Lietuvas izlūku ziņojumu

3 komentāri
Ķīna “šokēta” par Lietuvas izlūku ziņojumu
Ilustratīvs foto. (AFP/SCANPIX)

Ķīnas vēstniecība Lietuvā asi reaģējusi uz neseno mūsu kaimiņvalsts drošības dienestu ziņojumu par Ķīnas spiegošanas aktivitātes pieaugumu. Vēstniecības pārstāvji uzsver, ka esot “pārsteigti un šokēti”.

Vēstniecība uzsvērusi, ka Ķīna nekādā veidā neapdraud Lietuvas drošību.

Iepriekš Lietuvas Drošības dienesta vadība uzsvēra, ka, lai gan Krievija joprojām uzskatāma par lielāko ārpolitisko apdraudējumu, ievērojams ir arī Ķīnas aktivitāšu pieaugums. Ārvalstīs Ķīnas izlūkdienesti tradicionāli strādā diplomātiskās darbības aizsegā, vienlaikus izmantojot arī Ķīnas valdības finansētos institūtus, Ķīnas kompānijas, ziņu aģentūras un ķīniešus, kas studē ārvalstīs. Fiksēti arī konkrēti cilvēku vervēšanas gadījumi.

Ķīnas vēstniecības paziņojumā uzsvērts, ka “secinājums par tā dēvētajiem Ķīnas izlūkdienestu draudiem ir ļoti neprofesionāls, neobjektīvs un bezatbildīgs”.

Vēstniecība arī aizstāvējusi institūcijas un uzņēmumus, kas darbojas ārvalstīs.

Arī Latvijas drošības iestādes ar piesardzību novēro pastiprinātās Ķīnas aktivitātes Eiropā. Šie paziņojumi seko laikā, kad arī Eiropas Ārējās darbības dienests ziņo par 250 Ķīnas aģentiem, kas darbojas Briselē, un iesaka Eiropas amatpersonām neapmeklēt konkrētas iestādes, kafejnīcas, kas atrodas netālu no Eiropas Komisijas galvenās mītnes.

TOP komentāri

  • skorpions
    0 0 0

    skorpions

    HA HA HA HA un patiesi te ir tik daudz TRULU NOZOMBĒTU paklausīgu cilvēciņu,kuri tic VISIEM ŠIEM MURGIEM kurus publicē ASV BRITI nu jau Lietuvas un Latvijas tā saucamie pakaļā līdēji,kuriem galvenais ir KLADZINĀT ASV satbulē ,jo Lietuva Latvija ir vienkāršas marionetes ,kuras darīs visu ko teiks viņu saimnieks no ASV vēstniecības.......To ,kad nesen Latvija lielījās ,kad būs milzīgi tranzītu sastāvi no ĶĪNAS tas uzreiz pazuda,kad ASV PASLUDINĀJA ĶĪNAI savus tirdzniecības karus......Tagad atliek vien bazūnēt ASV melus par ĶĪNAS KRIEVIJAS SPIEGIEM......IM DARUDIEM......Tā ka RUSOFOBIEM BŪS JĀPĀRORENTĒJAS VĒL UZ ĶĪNASFOBIEM.....jo cik nesen bija ,kad mūsējie ZOMBIJI lamāja KIMČENUNU......jo ASV uzsaktīja ,kad KIMČENUNS ir jāiznīcina...jeb idioti ,kuri eatceras kā viņi zākāja KIMČENUNU....atgādināšu ,kad KIMČENUNS IR ZIEMEĻKOREJAS LĪDERIS....
  • S
  • Vongs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl