Ķīnā slēdz filmu festivālu

Komentāri
Ķīnā slēdz filmu festivālu
FOTO: LETA

Ķīnas varas iestādes slēgušas filmu festivālu tā atklāšanas dienā. Pasākuma organizatori norāda, ka tā ir varas iestāžu vēršamās pret vārda brīvību stingri kontrolētajā valstī.

Policija liegusi 11.Pekinas Neatkarīgo filmu festivāla atklāšanā ierasties gan filmu sektorā strādājošiem, gan skatītājiem. Šī nav pirmā reize, kad Ķīnas varas iestādes vēršas pret festivālu. Tas tika slēgts arī pērnajā gadā, tomēr neskatoties uz to festivāla organizatori turpināja pasākuma norisi.
Ķīnas filmu festivāla dibinātājs sociālajos tīklos informējis, ka varas iestādes jau iepriekš aicinājušas atcelt festivālu. Viņš apgalvojis, ka saistībā ar pasākuma organizēšanu nonācis policijas uzraudzībā.
2006.gadā dibinātais filmu festivāls kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem pasākumiem Ķīnas neatkarīgajā kino.
Ķīnas varas iestādes stingri kontrolē informācijas plūsmu, bet valdība kontrolē plašsaziņas līdzekļus un sociālajos tīklos ir plaša cenzūra
.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl