Ķīna piedzīvojusi demogrāfisko sprādzienu

0 Komentāru
Ķīna piedzīvojusi demogrāfisko sprādzienu
Foto: Anja Disseldorp /Flickr

Ķīnā tiek piedzīvots demogrāfiskais sprādziens. Bērnu dzimšanas “bums” tiek skaidrots gan ar izmaiņām likumos, gan ar īpaši labvēlīgu zvaigžņu stāvokli.

Lai cīnītos ar pārapdzīvotību Ķīnā, kur cilvēku skaits pārsniedz miljardu, pirms vairāk nekā 30 gadiem tika aizsākta strikta dzimstības kontrole, ieviešot viena bērna politiku, taču tagad šie likumi ir mīkstināti. 29 no 31 Ķīnas provinces ģimenē ir atļauts radīt otro pēcnācēju ar nosacījumu, ja viens no vecākiem ir bijis vienīgais bērns savā ģimenē.

Ķīnieši turklāt tic, ka patlaban ir vispiemērotākais brīdis pēcnācēju laišanai pasaulē. Saskaņā ar ķīniešu horoskopu šis ir Zirga gads, un tiek uzskatīts, ka šajā gadā dzimušie saņem īpašu Dieva svētību un būs arī materiāli bagāti.

Pateicoties bērnu dzimšanas “bumam”, Ķīnā būtiski auguši ieņēmumi no precēm un produktiem, kas domāti jaunajām māmiņām un mazuļiem. Taču izrādījies, ka valsts nav gatava demogrāfiskajam sprādzienam. Jaunie vecāki sūdzas, ka dzemdību nami ir pārpildīti un tajos nav brīvu gultu, bet ārsti ir pārslogoti. Tāpat izteikti trūkst aukles, tāpēc aukļu dienesti ir spiesti meklēt un pamācīt jaunus darbiniekus, un arī tas nav vienkāršs uzdevums.

0 Komentāru