Ķīnā pieaug bažas par Covid-19 delta varianta straujo izplatību

0 Komentāru
Ķīnā pieaug bažas par Covid-19 delta varianta straujo izplatību
AFP/SCANPIX

Jauns Covid-19 uzliesmojums ir izplatījies nu jau vairākās vietās valstī, radot bažas par valsts neaizsargātību pret lipīgo delta variantu.

Ķīnā desmit dienu laikā jau atklāti vairāk nekā 300 pozitīvu Covid-19 gadījumu.

Vietējā mēroga laikrakstu virsrakstos dominē ziņas par straujo vīrusa izplatību, un valsts galvenais elpceļu slimību speciālists ir izteicis nopietnas bažas.

Valdībā, reaģējot uz valstī notiekošo, ir ieviesusi jaunus ceļošanas ierobežojumus un šobrīd testēti tiek miljoniem cilvēku.

Šobrīd nav precīzas informācijas, cik Ķīnas iedzīvotāju ir vakcinēti pret Covid-19, bet amatpersonas apgalvo, ka līdz šim reģistrēti 1,6 miljardi devu.

Kopumā 15 Ķīnas provinču un pašvaldību ir apstiprinājušas Covid-19 gadījumus, no kuriem 12 ir saistīti ar uzliesmojumu Naņdzjinā, kas atrodas Ķīnas austrumos.

Kaut arī gadījumu skaits ir samērā neliels, tas tiek uzskatīts par lielāko uzliesmojumu pēdējo mēnešu laikā, ņemot vērā, ka pavisam nesen Ķīna bija valsts, kura ļoti veiksmīgi spēja kontrolēt vīrusa izplatību valstī.

Pirmie gadījumi parādījās Naņdzjinas lidostā pēc tam, kad darbinieki bija tīrījuši lidmašīnu, kura ielidoja no Krievijas. Amatpersonas noteica 9,2 miljonu cilvēku testēšanu un ieviesa “lokdaunu” vairākiem simtiem tūkstošu cilvēku.

Pagājušās nedēļas brīvdienas visa uzmanība tika pievērsta Džandžandži pilsētai Hunaņas provincē, kur šobrīd tiek izsekoti 5000 cilvēku, kuri iespējams inficējušies ar Covid-19.

Vīruss nu ir sasniedzis arī Ķīnas galvaspilsētu Pekinu, kur inficēšanās notiek jau pilsētas ietvaros. Visa Pekinas gaisa, ceļa un sliežu satiksme ir slēgta uz vietām, kurās novērojams uzliesmojums. Tāpat arī visiem tūristiem ir liegts iebraukt galvaspilsētā, atļaujot vien atsevišķus izņēmuma gadījumus.

Covid-19 vīruss ir sasniedzis arī Uhaņu – pilsētu, kurā pirmo reizi tika konstatēts Covid-19 vīruss 2019.gadā. Tur saslimuši jau septiņi cilvēki. Ķīnas mediji ziņo, ka līdz šim šajā pilsētā kopš 2020.gada nebija notikusi vīrusa pārnese.

Lasi arī:

Laikraksts “The Global Times” šo uzliesmojumu ir nodēvējis par “nopietnāko kopš Uhaņas” un atsevišķā redakcijā kritizējis acīmredzamas nepilnības pandēmijas apturēšanas pasākumos.

“Tas ir ārkārtīgi satraucoši, ja viena vienīga kļūda var ietekmēt neskaitāmas provinces un reģionus visā valstī. Tas parāda, ka ir jāstiprina mūsu sistemātiskais progress cīņā ar pandēmiju,” teikts ziņojumā.

Uzliesmojums ir radījis veicinājis bažas saistībā ar vakcīnām pret Covid-19, jo atklājies, ka daži no inficētajiem ir bijuši vakcinēti.

Ķīnas Slimību profilakses un kontroles centra pētnieks Šao Jimings gan 31.jūlijā žurnālistiem norādīja, ka arī vakcinētajās personām nav izslēgta saslimšanas iespējamība, bet tās notiek daudz retāk un nesalīdzināmi vieglākā formā.

“Sinovac” un “Sinopharm” vakcīnas, kuras tiek izmantotas Ķīnā, ir uzrādījušas 50% līdz 79% efektivitāti cīņā ar vīrusu.

0 Komentāru