Ķīnā būs latviešu valodas bakalaura programma

Komentāri
Ķīnā būs latviešu valodas bakalaura programma
Foto: LETA

Jau no šī gada rudens Pekinas Starptautisko Studiju Universitātē būs iespējams apgūt latviešu valodu bakalauru studiju līmenī. Šīs studijas būs pirmā bakalaura līmeņa programma Ķīnā, kur būs iespēja apgūt latviešu valodu kā pamatpriekšmetu.

19. maijā vēstniece Ķīnā Ingrīda Levrence tikās ar Pekinas Starptautisko Studiju Universitātes Starptautiskās sadarbības un apmaiņas nodaļas direktori, profesori Cai Dzjieņu (Cai Jian) un pārrunāja latviešu valodas studiju programmas uzsākšanu Ķīnā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikšanās laikā tika pārrunāts iespējamais vēstniecības atbalsts Pekinas Starptautisko Studiju Universitātes Centrālas Eiropas nodaļai, uzsākot latviešu valodas studiju programmu. Profesore Cai Dzjieņa informēja, ka pirmos studentus latviešu valodas programmā plānots uzņemt jau šī gada septembrī. Līdz ar latviešu valodu, universitāte plāno uzsākt arī čehu, ungāru un poļu valodas bakalaura studijas.

Vēstniece Ingrīda Levrence norādīja, ka augsti novērtē universitātes centienus latviešu valodas un kultūras popularizēšanā Ķīnā, un apliecināja, ka vēstniecība aktīvi atbalstīs latviešu valodas programmu. I. Levrence un Cai Dzjieņa vienojas arī par kopīgu kultūras pasākumu organizēšanu, vieslekciju norisi un sadarbību zinātniskos projektos. Studentu apmācībai tiks aicināts latviešu valodas pasniedzējs no Latvijas.

Pekinas Starptautisko Studiju Universitāte ir dibināta 1964. gadā. Universitāte piedāvā apgūt bakalaura programmas ar angļu, franču, vācu, itāļu, spāņu, portugāļu, krievu, japāņu, korejiešu un arābu valodām kā pamatpriekšmetiem. Universitāti ir beiguši daudzi augsta ranga Ķīnas politiķi, tai skaitā arī pašreizējais ārlietu ministrs Vangs Ji (Wang Yi ) un komercministrs Gao Hjučengs (Gao Hucheng).
Šobrīd latviešu valodu kā izvēles kursu piedāvā Pekinas Svešvalodu universitāte.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl