Komentāri
Ķīna atsakās no “viena bērna politikas” – turpmāk ķīniešiem drīkstēs būt divi bērni
FOTO: LETA

Ķīnas valdība šodien paziņojusi, ka šajā lielvalstī pieņemts patiesi vēsturisks lēmums. Ķīna atsakās no ilgi izmantotās viena bērna politikas.

Ķīnas Komunistiskā partija nolēmusi, ka turpmāk ķīniešu ģimenēs drīkstēs būt divi bērni. Pirms 36 gadiem Ķīna pieņēma viena bērna likumu ar mērķi apturēt nekontrolējamu iedzīvotāju skaita pieaugumu un tā izraisīto nabadzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiek lēsts, ka bez šīs politikas patlaban pasaulē būtu par 400 miljoniem ķīniešu vairāk. Ģimenēm, kas viena bērna likumu pārkāpa, draudēja dažādas bardzības sodi, pat piespiedu aborts.

Tagad viena bērna politika atcelta un divu bērnu politika ieviesta, jo sabiedrības novecošanās kļuvusi par lielāku draudu valstij nekā iedzīvotāju skaita pieaugums.

Vairāk nekā 30 gadus ilgusī politika atcelta, reaģējot uz strauji novecojošo sabiedrību. Tagad šī politika atcelta pavisam.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl