Ķīnā atklāta izstāde ar slēptu vēstījumu – salokot papīra skulptūras, atklājas, ka tās patiesībā ir ieroči

0 Komentāru
Ķīnā atklāta izstāde ar slēptu vēstījumu – salokot papīra skulptūras, atklājas, ka tās patiesībā ir ieroči
Foto: Scanpix / Reuters

Ķīnā atklāta mākslas izstāde, kura nepavisam nav tāda, kā sākotnēji šķiet. Izlocītās un izgrieztās krāšņās papīra skulptūras patiesībā ir ieroči.

Mākslinieks un dažādu instalāciju meistars Lī Hongbo izrādījis savu izstādi Pekinas centrā. Tās nosaukums ir ”Ziedu okeāns”, taču tā sevī slēpj visai nopietnu zemtekstu, un krāšņā krāsaino papīru fasāde patiesībā esot tikai maska. Salokot papīra skulptūras atpakaļ, atklājas, ka tās patiesībā ir ieroči – pistoles, Kalašņikova automāti, dažādu veidu kara tehnikas attēlojumi un liela izmēra lodes.

Mākslinieks Lī norāda, ka instalācijā kopumā ir vairāk nekā 2000 ”slēpto” ieroču, tomēr neiedziļinoties izstāde šķiet visai jauka. Patiesībā mākslinieks vēlējies paust savu nepatiku pret karu, konfliktiem un visu, kas ar to saistīts. Viņš akcentē, ka tāpat kā viņa ieroča skulptūru, ar vienu rokas vēzienu pārvēršot krāšņā, puķēm līdzīgā skulptūrā, cilvēkiem vajadzētu naidu pārvērst draudzībā.

Pirmajā izstādes dienā to aplūkot ieradās vairāk nekā 300 interesentu. Iepriekš šī instalācija tika izrādīta jau pirms pieciem gadiem Sidnejā. Izstādi Ķīnas galvaspilsētā interesenti varēs aplūkot vēl mēnesi, kad skaistās puķes atkal tiks salocītas.

0 Komentāru