Komentāri
Ķīnā atklāta izstāde ar slēptu vēstījumu – salokot papīra skulptūras, atklājas, ka tās patiesībā ir ieroči
Foto: Scanpix / Reuters

Ķīnā atklāta mākslas izstāde, kura nepavisam nav tāda, kā sākotnēji šķiet. Izlocītās un izgrieztās krāšņās papīra skulptūras patiesībā ir ieroči.

Mākslinieks un dažādu instalāciju meistars Lī Hongbo izrādījis savu izstādi Pekinas centrā. Tās nosaukums ir ”Ziedu okeāns”, taču tā sevī slēpj visai nopietnu zemtekstu, un krāšņā krāsaino papīru fasāde patiesībā esot tikai maska. Salokot papīra skulptūras atpakaļ, atklājas, ka tās patiesībā ir ieroči – pistoles, Kalašņikova automāti, dažādu veidu kara tehnikas attēlojumi un liela izmēra lodes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mākslinieks Lī norāda, ka instalācijā kopumā ir vairāk nekā 2000 ”slēpto” ieroču, tomēr neiedziļinoties izstāde šķiet visai jauka. Patiesībā mākslinieks vēlējies paust savu nepatiku pret karu, konfliktiem un visu, kas ar to saistīts. Viņš akcentē, ka tāpat kā viņa ieroča skulptūru, ar vienu rokas vēzienu pārvēršot krāšņā, puķēm līdzīgā skulptūrā, cilvēkiem vajadzētu naidu pārvērst draudzībā.

Pirmajā izstādes dienā to aplūkot ieradās vairāk nekā 300 interesentu. Iepriekš šī instalācija tika izrādīta jau pirms pieciem gadiem Sidnejā. Izstādi Ķīnas galvaspilsētā interesenti varēs aplūkot vēl mēnesi, kad skaistās puķes atkal tiks salocītas.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl