Ķīnā atklāj 10 dienu laikā uzceltu slimnīcu koronavīrusa slimniekiem

6 komentāri
Ķīnā atklāj 10 dienu laikā uzceltu slimnīcu koronavīrusa slimniekiem
AP / SCANPIX

Koronavīrusa epicentrā, Uhaņas pilsētā Ķīnā, durvis ver jaunā 1000 gultas vietu slimnīca, kas tika uzcelta 10 dienu laikā.

Jaunatvērtā slimnīca Uhaņā atrodas 25 kilometrus ārpus pilsētas centra, kas pēdējās nedēļas bijis pilnībā noslēgts.

Slimnīcā ieradušies 1400 militārie mediķi ar pieredzi infekcijas slimību ārstēšanā. Jāatgādina, ka Pasaules Veselības organizācija (PVO) koronavīrusa izplatību nodēvējusi par globālu krīzi.

Lasi vēlPVO saistībā ar koronavīrusa infekciju izsludina starptautisko ārkārtas situāciju

Vīruss izplatās visai strauji – kopumā inficēti vairāk nekā 17 000 cilvēku, 361 miris. Svētdien dzīvību zaudēja pirmais cilvēks ārpus Ķīnas – Filipīnās. Citās valstīs kopumā konstatēti aptuveni 150 inficēšanās gadījumi.

Vairākas valstis noteikušas ieceļošanas aizliegumus cilvēkiem, kas nesen viesojušies Ķīnā. Cilvēkiem pēc atgriešanās no vīrusa skartajiem reģioniem arī jāuzturas karantīnās.

Sauszemes robežas ar Ķīnu slēgušas Krievija, Kirgizstāna, Mongolija un Nepāla.  Starp aviokompānijām, kas pārtraukušas reisus uz Ķīnu, ir “Air Canada”, “Air France”, “American Airlines”, “British Airways”, “Delta”. “Finnair”, KLM, “Lufthansa”, “Qantas”, SAS, “Turkish Airlines” un “United Airlines”.

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

6 komentāri