Ķīna apsver iespēju atcelt jebkādus dzimstības ierobežojumus

1 komentārs
Ķīna apsver iespēju atcelt jebkādus dzimstības ierobežojumus
AFP/SCANPIX

Ķīna ir nobažījusies par dzimstības līmeņa straujos samazināšanos, tāpēc amatpersonas plāno pāreju uz politiku, kas veicinātu dzimstību valstī.

Tiek izstrādāti plāni, kas arvien vairāk atceltu jebkādus reiz uzliktos dzimstības ierobežojumus un nodrošinātu pāreju uz tādu politiku, kas nepārprotami veicinātu dzimstību. Ķīnā joprojām notiek ļoti strauja sabiedrības novecošanās, kuras rezultātā būtiski cieš valsts ekonomiskā izaugsme.

Amatpersonas spriež par iespēju līdz 2025.gadam pilnībā atbrīvoties no jebkāda veida dzimstības ierobežojumiem. Tiek minēts, ka ierobežojumu atcelšana varētu sākties Ķīnas provincēs, kur dzimstības līmenis ir viszemākais.

Ķīnas komunistiskā partija ir paziņojusi, ka pāriem tiks atļauts audzināt līdz pat trim bērniem. Pētījumā, kas veikts desmit gadu garumā, atklājās, ka Ķīna, kas ir pasaules visapdzīvotākā valsts, piedzīvo līdz šim nepieredzētu lejupslīdi iedzīvotāju vidū. Tomēr ekonomisti un demogrāfi uzskata, ka reformas ir pārāk novēlotas un nespēs novērst iespējamu iedzīvotāju skaita samazināšanos.

1 komentārs