Ķīnā apstiprināti jau deviņi jaunā koronavīrusa izraisīti nāves gadījumi

Pievienot komentāru
Ķīnā apstiprināti jau deviņi jaunā koronavīrusa izraisīti nāves gadījumi
EPA / SCANPIX

Inficēšanās gadījumu skaits ar jauno koronavīrusu Ķīnā ir pieaudzis līdz 440, un deviņi no inficētajiem ir miruši, trešdien ziņoja valsts mediji.

Ar šo vīrusu inficēti pacienti ir reģistrēti 13 Ķīnas provincēs, sacīja Nacionālās veselības komisijas direktora vietnieks Li Biņs. Visi nāves gadījumi reģistrēti Hubei provincē, kur decembrī bija ziņots par pirmajiem saslimšanas gadījumiem.

Bažas par vīrusa izplatīšanos pieaug, jo miljoniem Ķīnas iedzīvotāji šonedēļ ceļo uz savām dzimtajām pilsētām, lai sestdien svinētu Jauno gadu pēc Mēness kalendāra.

Pēc varas iestāžu paziņojuma, ka šis vīruss var tikt nodots no cilvēka cilvēkam, lielākajās Ķīnas pilsētās otrdien tika strauji izpārdotas sejas maskas.

Inficēšanās gadījumi ir konstatēti arī Taivānā, Filipīnās, Taizemē, Japānā un Dienvidkorejā.  Otrdien tika apstiprināts pirmais inficēšanās gadījums ASV.

Vīruss konstatēts kādam vīrietim, kurš ieradies Vašingtonas štatā no Ķīnas pilsētas Vuhaņas, kur vīruss sākotnēji izplatījies no kāda tirgus laukuma. Vīrietis jūtas labi, bet ir hospitalizēts novērošanas laikā. Vairākas ASV lidostas sākušas cilvēku pārbaudes, ja tie ieceļo no Vuhaņas.

Tāpat Ziemeļkoreja uz laiku slēgusi robežu visiem ārvalstu tūristiem, šādi reaģējot uz jaunā koronavīrusa uzliesmojumu Ķīnā, pavēstīja tūrisma aģentūra, kas rīko braucienus uz Ziemeļkoreju.

Īstenojot piesardzības pasākumus, robeža slēgta, sākot ar trešdienu, pavēstīja uzņēmums “Young Pioneer Tours”.

Šis koronavīruss ir radniecīgs SARS (smagā akūtā respiratorā sindroma) izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja 349 cilvēku dzīvības kontinentālajā Ķīnā un vēl 299 – Honkongā.