Ķīnā apstiprināta jaunā koronavīrusa nodošana no cilvēka cilvēkam; miruši jau seši cilvēki

0 Komentāru
Ķīnā apstiprināta jaunā koronavīrusa nodošana no cilvēka cilvēkam; miruši jau seši cilvēki
REUTERS / SCANPIX

Ķīnā apstiprināti jau seši nāves gadījumi no jauna vīrusa, kas strauji izplatās visa valstī, vēsta BBC. Turklāt Ķīnas varasiestādes apstiprinājušas, ka vīrusu var nodot no cilvēka cilvēkam.

Nacionālā veselības komisija pavēstīja, ka pirmdien reģistrēti 77 jauni inficēšanās gadījumi, kopējam inficēšanās gadījumu skaitam sasniedzot 291. Jaunie inficēšanās gadījumi reģistrēti Hubejas provincē, kur jaunais vīruss tika konstatēts pirmo reizi, kā arī Pekinā un Šanhajā.

Pastāv aizdomas, ka vēl 27 pacienti ir inficēti ar jauno vīrusu, taču tas vēl nav apstiprināts. Šie iespējamās inficēšanās gadījumi konstatēti vairākās citās provincēs, tostarp Guandunā, Sičuaņā, Juņnaņā, Džedzjanā, Aņhui un Hainaņā.

Tas varētu liecināt, ka vīruss jau izplatījies pa visu valsti.

Tikmēr Vuhaņā, no kurienes infekcija sāka izplatīties, varasiestādes ieviesušas pārvietošanās ierobežojumus un liegušas pilsētu atstāt tūristu grupām, otrdien ziņo mediji.

Savukārt ceļu policija veiks nejaušas pilsētā iebraucošo un no tās izbraucošo privāto spēkratu pārbaudes, lai pārliecinātos, ka tajos netiek pārvadāti dzīvi mājputni vai savvaļas dzīvnieki, vēsta laikraksts “People’s Daily”.

Pilsētas lidostās, dzelzceļa stacijās un autoostās izvietoti infrasarkanās gaismas termometri, lai identificētu iespējamos inficētos.

Varasiestādes pieprasījušas veikt ikdienas sabiedriskā transporta līdzekļu dezinfekciju.

Jau vēstīts, ka noslēpumainais vīruss saslimušajiem izraisa spēcīgu pneimoniju un drudzi. Kāds 69 gadus vecs vīrietis miris, jo slimība viņam bija izraisījusi plaušu tuberkulozi un daudzu orgānu darbības traucējumus.

Atsevišķi saslimšanas gadījumi konstatēti arī ārpus Ķīnas – divi Taizemē, viens Japānā un vēl viens Dienvidkorejā. Visi saslimušie nesen bija atgriezušies no Ķīnas pilsēta Vuhaņas, vēsta BBC.

Pirmdien Ķīnas varasiestādes apstiprinājušas, ka divi inficēšanas gadījumi Guandunas provincē radušies, vīrusu pārnesot no cilvēka cilvēkam, paziņoja Ķīnas valdības ekspertu komandas vadītājs Džuns Naņšaņs.

Džuns, kurš ir respiratoro slimību eksperts, sacīja, ka abi cilvēki Guandunas provincē Ķīnas dienvidos inficējušies ar šo vīrusu no ģimenes locekļiem. Arī dažiem medicīnas darbiniekiem šā vīrusa testi bijuši pozitīvi, ziņoja laikraksts “China Daily”.

Kopumā ar vīrusu Ķīnā inficējušies vismaz 15 medicīnas darbinieki. Visi gadījumi notikuši Ķīnas pilsētā Vuhaņā, ko uzskata par vīrusa epicentru. Viens no mediķiem atrodoties kritiskā stāvoklī.

Pasaules Veselības organizācija (WHO) Ženēvā paziņoja, ka tā trešdien sasauks Ārkārtas komitejas sanāksmi, lai noteiktu, vai šis uzliesmojums būtu pasludināms par globālu veselības krīzi.

Tiek uzskatīts, ka uzliesmojums sācies decembra beigās Vuhaņas pilsētā un tā centrā bijis jūras velšu tirgus, kas 1. janvārī tika slēgts.

Uzliesmojums ir radījis satraukumu, jo šis vīruss ir radniecīgs SARS (smagā akūtā respiratorā sindroma) izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja 349 cilvēku dzīvības kontinentālajā Ķīnā un vēl 299 – Honkongā.

0 Komentāru