Ķīna aizliedz bērniem darba dienās spēlēt video spēles

4 komentāri
Ķīna aizliedz bērniem darba dienās spēlēt video spēles
WONG SZE FEI/SCANPIX

Ķīna ir nolēmusi aizliegt nepilngadīgajiem no pirmdienas līdz piektdienai spēlēt video spēles. Brīvdienās gan šis ierobežojums nedaudz mīkstināts – trīs stundas dienā būs iespējams pavadīt pie monitoru ekrāniem.

Ķīnā, nolemjot aizliegt nepilngadīgajiem darba dienās spēlēt video spēles, ir uzlikusi būtiskus ierobežojumus arī valsts milzīgajai spēļu industrijai.

Piektdienās, nedēļas nogalēs un valsts svētku dienās nepilngadīgajiem tiks atvēlēta tikai stunda, no plkst.20 līdz līdz plkst.21, video spēļu spēlēšanai, teikts oficiālajā valsts ziņu aģentūras paziņojumā.

Jaunie noteikumi ir daudz stingrāki nekā tie, kas tika ieviesti 2019.gadā. Līdz šim bērniem tika ļauts spēlēt video spēles 90 minūtes dienā un brīvdienās līdz pat trim stundām. Varas iestādes norādījušas, ka ierobežojumi ieviesti, lai novērstu to, ka jaunieši kļūst atkarīgi no video spēlēm.

Ierobežojumi ieviesti arī vecāku satraukuma dēļ. Bērnu vecāki norādījuši, ka viņu atvašu video spēļu atkarība būtiski ietekmējusi spēju mācīties, kā arī fizisko un mentālo veselību. Rezultātā jaunieši saskārušies ar nopietnām sociālām problēmām.

Tajā pašā laikā daudzi norādījuši uz to, ka septiņus un 17 gadus veci jaunieši būtiski atšķiras un nebūtu godīgi abiem uzstādīt vienādus ierobežojumus.

Kāds cits Ķīnas iedzīvotājs norādījis, ka jaunie ierobežojumi ir izslēguši Ķīnas iespējas piedalīties e-sportā, jo jauniešiem vairs netiek dota iespēja trenēties: “Citās valstīs 17 gadus vecs jaunietis kļūst par pasaules čempionu, bet mēs tikai 18 gados sāksim spēlēt video spēles.”

Jaunie ierobežojumi stājās spēkā ar jaunā mācību gada sākumu.

4 komentāri