Policijai Francijā izdevies atrisināt abas ķīlnieku krīzes, likvidēt teroristus un atbrīvot ķīlniekus

1 komentārs
Policijai Francijā izdevies atrisināt abas ķīlnieku krīzes, likvidēt teroristus un atbrīvot ķīlniekus
Foto: AP/SCANPIX

Parīzes ziemeļaustrumu daļā teroristi saņēmuši vienu ķīlnieku, un policija patlaban pilnībā ielenkusi ēku, kurā atrodas teroristi. Tikmēr Parīzē kādā veikalā notiek vēl viena ķīlnieku krīze, kurā jau ir divi bojāgājušie.

Video tiešraide:

19:27

Kā paziņojusi Iekšlietu ministrija, piektdien kopumā Parīzē un tās aglomerācijā drošības operācijas bijuši iesaistīti 80 000 dažādu drošības dienestu darbinieku.

Kā ziņots, brāļi Šerifs un Saids Kuaši pēc pakaļdzīšanās piektdien tika ielenkti Damertēnengēlā, kur viņi ielauzās nelielā tipogrāfijā un sagrāba par ķīlnieku uzņēmuma vadītāju.

Brīdi vēlāk ar divām mašīnpistolēm bruņots vīrietis Parīzes austrumos iebruka košera pārtikas veikalā, kur, pēc dažādu avotu ziņām, viņš sagrāba vismaz piecus vai sešus ķīlniekus.

Apšaudē, kas sākās, viņam ielaužoties veikalā, tika nogalināti vismaz divi cilvēki, taču pēc ķīlnieku atbrīvošanas operācijas beigām paziņots, ka kopumā gājuši bojā četri cilvēki.

Pagaidām nav skaidrs, vai šie cilvēki gājuši bojā policijas operācijas laikā, vai arī tos jau iepriekš bija noslepkavojis terorists.

Reaģējot uz šiem notikumiem Francijas varasiestādes devušas rīkojumu slēgt visus veikalus slavenajā Parīzes Marē ebreju kvartālā.

18:57

Francijas policijai izdevies atrisināt islāmistu kaujinieku izraisītās ķīlnieku krīzes.

Damertēnengēlā, kas atrodas aptuveni 50 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Parīzes un 12 kilometrus no Šarla de Golla starptautiskās lidostas, policijas operācijā tika nošauti brāļi Šerifs un Saids Kuaši, kas tika turēti aizdomās par slaktiņu žurnāla Charlie Hebdo redakcijā.

Viņu sagrābtais ķīlnieks nav cietis un ir atbrīvots.

Gandrīz vienlaikus policija uzsāka ķīlnieku atbrīvošanas operāciju Parīzes austrumos, kur košera pārtikas veikalā piecus vai sešus cilvēkus sagūstīja kāds bruņots vīrietis, kas, domājams, bija saistīts ar brāļiem Kuaši.

Arī šis ķīlnieku sagrābējs operācijas laikā tika likvidēts.

18:26

Policijai izdevies likvidēt ķīlnieku sagrābējus; ķīlniece atbrīvota

18:14

Policija sākusi operāciju brāļu Šerifa un Saida Kuaši netralizācijai, ziņo žurnālisti no notikuma vietas.

Brīdi iepriekš mediji ziņoja, ka Damertēnengēlā, kur policija pēc pakaļdzīšanās piektdien ielenkusi brāļus Šerifu un Saidu Kuaši, kas tiek turēti aizdomās par slaktiņu žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijā, atskanējuši vairāki sprādzieni un bijuši dzirdami šāvieni.

18:05

Ārvalstu mediji ziņo, ka notikuma vietā atskanējuši sprādzieni.

17:56

Ķīlnieku sagrābējs košera pārtikas veikalā Parīzes austrumos piedraudējis, ka sāks nogalināt savus gūstekņus, ja policija uzsāks operāciju brāļu Kuaši neitralizēšanai.

17:52

TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs no Francijas ziņo, ka satiksme nobloķēta pamatīgi pirms notikumu epicentra.

Foto: Facebook

Foto: Facebook

Apkārt klīst skolēni,kuri atradās netālu no teroristu sagrābtā veikala.

FOTO: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

FOTO: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

FOTO: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

FOTO: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

FOTO: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

FOTO: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

17:26

Pirms kāda laika Islāma valsts garīdznieks Mosulā izteicies, ka Francija ir tikai brīdinājums, rīt būšot arī ASV, Lielbritānija un citas.

17:17

Policija turpina evakuēt cilvēkus, kuri atrodas teroristu sagrābtā veikala tuvumā.

16:57

Ķīlnieku krīzes notikuma vietu norobežojusi policija, kas mudina apkārtnes iedzīvotājus neatstāt telpas. Virs apšaudes vietas gaisā riņķo helikopters.

16:50

Teroristu sagrābtajā Košera lielveikalā saņemti pieci ķīlnieki, ziņo Al Jazeera.

16:38

Vīrietis, kurš piektdien Parīzes austrumdaļā sagrāba ķīlniekus košera pārtikas veikalā “pazīst” vismaz vienu no teroristiem, kas pirms divām dienām sarīkoja slaktiņu Charlie Hebdo redakcijā, noslepkavojot 12 cilvēkus.

16:36

16:34

16:32

Charlie Hebdo redakcijas uzbrucējs apmācīts Jemenā.

Viens no diviem aizdomās turamajiem par slaktiņa sarīkošanu žurnāla Charlie Hebdo redakcijā Parīzē Saids Kuaši 2011.gadā nelegāli ieradies Jemenā, britu raidsabiedrībai BBC apliecinājis informācijas avots Jemenas izlūkdienestā.

16:27

Aculiecinieki ziņo, ka uzbrucējs apšaudi uzsācis uzreiz pēc tam, kad ienācis veikalā, ziņo ārvalstu mediji.

16:21

Teroristu organizācijas Islāma valsts garīdznieks grupējuma kaujinieku vārdā uzņēmies atbildību par uzbrukumu Francija žurnāla Charlie Hebdo redakcijai.

16:10

Francijas policija izplatījusi vēl divu cilvēku fotogrāfijas, kas tiek turēti aizdomās par līdzdalību ceturtdien notikušajā policistes slepkavībā.

Meklēta tiek 32 gadus vecā Amedija Kulibali un 26 gadus vecais Hajats Bumedins.

16:08

Anonīms avots vēsta, ka nogalināto cilvēku skaits teroristu sagrābtajā veikalā, iespējams, ir lielāks.

 

15:56

Francijas dienvidrietumos Baijonnā ar uzrakstiem, kuros vēstīts Šarlī brīvība, slepkavas un netīrie arābi apķēpātas mošejas.

15:47

Publicēts video, kurā redzama rosība pie teroristu sagrābtā veikala.

15:38

Policija publicējusi cilvēku attēlus, kas piedalījušies vakardienas apšaudē.

15:32

Tiek ziņots, ka ķīlā Parīzes veikalā saņemti seši cilvēki.

15:27

Aculiecinieki ziņo par iespaidīgiem policijas konvojiem, kas redzami Parīzes ielās.

15:24

Tiek ziņots, ka Parīzes veikalā ir nogalināti vismaz divi cilvēki.

15:05

BBC publisko aptuvenu karti, kurā redzams, kurā vietā industriālajā Parīzes piepilsētā ielenkti teroristi.

14:57

Franču prese vēsta, ka pārtikas veikalā paņemti ķīlā pieci cilvēki, kuru vidū ir arī bērni. Plašāk lasi šeit!

14:54

Pēc kārtas trešajā Parīzē notiekušajā apšaudē viens cietušais.

14:49

Jaunākie foto no ķīlnieku krīzes Parīzes piepilsētā.

 

14:37

Bruņoti vīrieši iebrukuši kādā Parīzes veikalā un tur saņēmuši ķīlniekus, ziņo Agence France-Presse (AFP). Lasi šeit!

14:17

BBC korespondents no notikuma vietas ziņo, ka situācija šobrīd esot “diezgan mierīga”. Policija ieleikusi ēku un izveidojusi “drošu” buferzonu.

14:03

Sky News, atsaucoties uz medija rīcībā esošo informāciju, ziņo, ka teroristu sagrābtais ķīlnieks ir vīrietis.

13:58

Tiek evakuēti skolēni no trīs notikuma tuvumā esošām skolām. Bērni tiek vesti pie saviem vecākiem, kuri pulcējušies kādā netālu esošā sporta zālē, vēsta BBC.

13:53

 

Aptuveni 50 kilometrus no šonakt pārmeklētā Parīzes rajona – uz pilsētiņu Dammartin-en-Goele – nosūtīti pieci policijas helikopteri, ziņo Francijas laikraksts Le Figaro. Likumsargi patlaban bloķējuši iebraukšanu pilsētiņā. Policija ziņo, ka teroristi atrodas kādā ēkā netālu no šīs pilsētiņas. Medijs BBC publicējis fotogrāfiju, kurā redzams, kā virs pilsētiņas lidinās helikopters:

 

Pakaļdzīšanās video!

https://www.youtube.com/watch?v=rGFQq__qXdc Pilsētiņas Dammartin-en-Goele iedzīvotājiem policija lūgusi palikt iekštelpās. Savukārt skolēniem nav ļauts iziet no skolas. Iepriekš uz viena no maģistrālajiem ceļiem izvērtās arī pakaļdzīšanās. To, ka patlaban notiek teroristu aizturēšanas operācija, apstiprinājusi arī Francijas iekšlietu ministrija. Kopumā operācijā visā valstī iesaistīti 88 tūkstoši policistu.

Patlaban ir pagājušas divas diennaktis, kopš notika asiņaina apšaude, kuras laikā 12 cilvēki tika nogalināti satīras laikraksta Charlie Hebdo birojā.

Jau ziņojām, ka aizvadītajā naktī desmitiem tūkstoši Francijas drošības spēku pārstāvju pārmeklējuši Vilērkotretas pilsētas apkārtni. Tur galvenie aizdomās turamie – brāļi Šarifs un Saīds Kuaši – aplaupīja degvielas uzpildes staciju.

1 komentārs