Ķīlnieku krīze Francijā – lieveikalā sagūstīti cilvēki, vismaz divi nogalināti; sašauts policists

0 Komentāru
Ķīlnieku krīze Francijā – lieveikalā sagūstīti cilvēki, vismaz divi nogalināti; sašauts policists
FOTO: LETA / REUTERS

Francijas drošības dienesti ziņo, ka šobrīd mazā Francijas dienvidu pilsētā norisinās policijas operācija pēc tam, kad notikusi policista sašaušana.

Vietējā lielveikalā ir sagrābti ķīlnieki. Veikals atrodas 15 minūšu brauciena attālumā no Trebes pilsētas, uz dienvidiem no Tulūzas.

Francijas premjers Eduārs Filips paziņojis, ka šobrīd visa pieejamā informācija liek domāt, ka notiekošais ir terorakts.

Ķīlnieki sagrābti lielveikalā “Super U”, un incidenta laikā bijuši dzirdami šāvieni. Kā paziņoja nacionālās policijas preses pārstāvis, lielveikalā nogalināti vismaz divi cilvēki, bet aptuveni desmit ievainoti. Prokuratūra saistībā ar ķīlnieku sagrābšanu sākusi slepkavības izmeklēšanu. Ap pulksten 16.00 policija likvidējusi uzbrucēju, kurš bija sagrābis ķīlniekus, vēsta avoti drošības dienestos.

Pirms tam, domājams, tas pats noziedznieks noslepkavojis vēl kādu cilvēku.

Policists sašauts 15 minūšu brauciena attālumā esošajā Karkasonas pilsētā. Šobrīd nav skaidrs, vai abi incidenti ir saistīti. Stāvlaukumā pie lielveikala atrasta automašīna, no kuras pirms tam tika atklāts uguns uz policistiem, ziņo avoti.

Kā ziņo prokurori, ķīlnieku sagrābējs pasludinājis uzticību džihādistu grupējumam “Islāma valsts”. Policija ielenkusi lielveikalu. Avoti drošības dienestos ziņo, ka uzbrucējs identificēts kā marokānis.

Francijas premjers par notikušo uzzināja, atrodoties kādā sanāksmē, kuru steigšus pameta.

Eduārs Filips
Francijas premjers

Tā ir nopietna situācija. Man diemžēl ir jāpārtrauc šī sanāksme un jādodas prom. Es ļoti atvainojos, bet tiem, kas vēl nezina, kas notiek, iesaku apskatīties savos telefonos jaunāko informāciju.

0 Komentāru