Ķīlnieku krīze Bangladešā: nogalināti 20 ārvalstu pilsoņi

Pievienot komentāru
Ķīlnieku krīze Bangladešā: nogalināti 20 ārvalstu pilsoņi
Foto: EPA / LETA

Ķīlnieku krīze norisinājusies Bangladešas galvaspilsētā Dakā – nogalināti 20 cilvēki – galvenokārt Itālijas un Japānas valstspiederīgie. Aizdomās par šo uzbrukumu tiek turēts džihādistu grupējums Islāma valsts.

Uzbrukums noticis kafejnīcai, kuru iecienījuši ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī ārzemnieki un diplomāti. Tā atrodas netālu no galvaspilsētas diplomātiskā rajona. Kopumā septiņi uzbrucēji vēlu vakarā sagūstījuši ap trīsdesmit cilvēkus, lielākoties ārzemniekus.

Tikai pēc 12 stundām, iesaistot Bangladešas drošības spēkus, 13t cilvēkus izdevies atbrīvot, nogalināti arī seši no septiņiem uzbrucējiem. Taču atklājies, ka viņi 20 ķīlniekus jau bija nogalinājuši, turklāt iespējams jau vakar. Atbildību par uzbrukumu uzņēmies džihādistu grupējums Islāma valsts jeb Daesh.

Lielākā daļa nogalināto ir japāņi un itāļi. Itālijas premjerministrs, stingri nosodot šo uzbrukumu, uzsvēris, ka  Itālija nepakļausies teroristu spiedienam.

Bangladešā, kur vairums iedzīvotāju ir musulmaņu, pēdējā laikā uzbrukumi dažādām reliģiskajām minoritātēm kļūst arvien biežāki un slepkavībās galvenokārt tiek vainoti džihādīstu kaujinieki.