Kijevai “nav informācijas” par iespējamo Krievijas uzbrukumu svētdien

0 Komentāru
Kijevai “nav informācijas” par iespējamo Krievijas uzbrukumu svētdien
FOTO: SCANPIX

Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomei “nav informācijas” par to, ka svētdien valsts austrumos varētu sākties jauns Krievijas armijas un promaskavisko kaujinieku uzbrukums Ukrainas pretterorisma operācijas bruņotajiem spēkiem, ceturtdien atzina padomes preses pārstāvis Andrijs Lisenko.

“Mums šādas informācijas nav,” sacīja amatpersona, atbildot uz žurnālista jautājumu par svētdien gatavoto uzbrukumu.

Padome nevar prognozēt, kad varētu notikt uzbrukums, atzina Lisenko, uzsverot, ka “pretterorisma operācijas bruņotie spēki tam ir gatavi kurā katrā brīdī”.

Kā ziņots, žurnālisti iepriekš saņēmuši informāciju, ka svētdien,16.novembrī, kaujinieki gatavojas uzbrukt pretterorisma operācijas spēkiem Ukrainas austrumos.

Par to savā sociālā tīkla vietnē ziņoja žurnālists Andrejs Capļijenko. Viņš raksta, ka kaujinieku plāni noskaidroti, kad naktī pie Volnovahas kontrolpunkta aizturētas trīs aizdomīgas personas.

Arī NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs trešdien pavēstīja, ka NATO novērojusi, kā Ukrainā pēdējo divu dienu laikā iebrauc Krievijas bruņojuma kolonnas, arī tanki, artilērija un kaujas vienības.

“Pēdējo divu dienu laikā mēs esam redzējuši to pašu, par ko jau ir ziņojusi Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO). Mēs esam redzējuši, kā Ukrainā iebrauc Krievijas tehnika, pamatā Krievijas tanki, Krievijas artilērija, Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas, kā arī Krievijas kaujas vienības,” uzturoties Sofijā, sacīja ģenerālis.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.
0 Komentāru