Kijeva: Teroristi 9.maijā Doņeckā gatavo asiņainu provokāciju

Komentāri
Kijeva: Teroristi 9.maijā Doņeckā gatavo asiņainu provokāciju
FOTO: SCANPIX

Atbilstoši Ukrainas izlūkdienesta datiem teroristu vadoņi 9. maijā Doņeckā ieplānojuši vērienīgu asiņainu provokāciju, otrdien pavēstīja prezidenta administrācijas pārstāvis pretterorisma operācijas jautājumos Andrijs Lisenko.

“Atbilstoši izlūkdienesta datiem nelikumīgo bruņoto formējumu līderi Uzvaras dienā, 9.maijā, gatavo vērienīgu asiņainu provokāciju. Kaujinieki grasās Doņeckā apšaut mierīgu demonstrāciju,” viņš sacīja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ienaidnieks šī terorakta sarīkošanā savlaicīgi apsūdzēs pretterorisma operācijas spēkus un izmantos to kā ieganstu plašam uzbrukumam Ukrainas spēku pozīcijām Širokinē, Peskos un Staničnoluhanskē, norādīja Lisenko.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis Jevhens Perebijnis aprīļa beigās paziņoja, ka Krievija nav izpildījusi nevienu Minskas vienošanās punktu.

Krievija palielina savu militāro klātbūtni Ukrainā un spēku izvešanas vietā turpina iesūtīt jaunas Krievijas armijas vienības un ieročus, norādīja amatpersona.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Lasi vēl