Komentāri
Kijevā piemin studentu demonstrācijas izklīdināšanu pirms gada
Foto: LETA

Tūkstošiem cilvēku naktī uz svētdienu bija pulcējušies Kijevas Neatkarības laukumā, pieminot gadskārtu kopš specvienība Berkut tur vardarbīgi izklīdināja studentu demonstrāciju, kas protestēja pret toreizējā prezidenta Viktora Janukoviča atteikšanos parakstīt sadarbības līgumu ar Eiropas Savienību (ES).

Šis notikums tiek uzskatīts par lūzuma punktu Ukrainas protestu kustībā. Piemiņas naktī laukumā tika iededzinātas svecītes un, tāpat kā Maidana protestu laikā, cilvēki varēja sildīties pie mucās iekurinātiem ugunskuriem, uzrunas sacīja Ukrainas politiķi, Maidana aktīvisti un ārvalstu diplomāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Maidana siltums sasildīja kanādiešu sirdis un pārliecināja viņus, ka šādai tautai jāpalīdz, savā uzrunā akcentēja Kanādas vēstnieks Ukrainā Romāns Vaščuks.

Lietuva tic Ukrainas nākotnei Eiropā un atbalstīs Ukrainu katrā solī ceļā uz Eiropu, solīja Lietuvas vēstnieks Petrs Vaitekūns.

Piemiņas pasākumus noslēdza rīta dievkalpojums Sv. Mihaila katedrālē, kur pirms gada berkutiešu vajātie studenti rada patvērumu. Aizlūgumā piedalījās arī prezidents Petro Porošenko.

Ārvalstu diplomāti arī tviterī dalījušies atmiņās par tās nakts notikumiem un papildinājuši tās ar fotogrāfijām. Šie notikumi divu dienu laikā mobilizēja pusmiljonu protestētāju, rakstījis Zviedrijas vēstnieks Ukrainā Andreass fon Bekerats. Naktī uz 2013. gada 30. novembrī ap pulksten četriem Neatkarības laukumā, kur tobrīd bija palikuši galvenokārt studenti, iebruka aptuveni 300 berkutieši, laižot darbā stekus, spārdot pakritušos protestētājus ar kājām un sekojot cilvēkiem arī ārpus Maidana robežām.

Pēc šā notikuma opozīcija izveidoja Nacionālo pretošanās štābu un protesta kustība vērsās plašumā un pieauga spēkā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl