Kijevā piemin Maidanā bojāgājušos

Komentāri
Kijevā piemin Maidanā bojāgājušos
FOTO: SCANPIX

Gads kopš vēsturiskajiem protestiem, asiņainajām cīņām un nevainīgu cilvēku upuriem Maidanā. Pirms gada februārī dažu dienu laikā Ukrainas galvaspilsētā dzīvību zaudēja vairāk nekā 100 cilvēku. Kijevā šodien aizsākas šo traģisko notikumu piemiņas pasākumi, kas ilgs visu nedēļas nogali.

Barikādes un degošās riepas no neatkarības laukuma, jeb tā dēvētā Maidana ir pazudušas – taču asiņaino notikumu pēdas joprojām ir redzamas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielas un mazas upuru fotogrāfijas, sveces, ziedi ir tikai daļa no liecībām, ka Kijevas iedzīvotāji ne mirkli nav aizmirsuši šo pavērsiena punktu Ukrainas vēsturē.

Apmēram 100 cilvēki šeit zaudēja dzīvību – to vidū arī Natālijas Boikivas vīrs Volodimirs. Pēdējā telefonsaruna ar viņu pārtrūka naktī uz 19.februāri, dažas stundas pēc tam kad Natālija bija centusies atrunāt vīru no došanās uz barikādēm.

”Gads ir pagājis. Mēs protams mācāmies dzīvot bez tēva, bez vīra. Ir sajūta ka tas viss notika vakar. Es atceros visu, katru viņa žestu, katru soli, smaidu, katru vārdu. Ir grūti, bet dzīve iet uz priekšu, Mums ir bērni, mums jādzīvo, mums jācīnās tālāk,” stāsta Natālija.

Cits Kijevas iedzīvotājs, Igors Kulčitskis Maidanā palika bez tēva. Abi visu nakti bija sargājuši barikādes, bruņoti ar koka nūjām un ķiverēm galvā. Tomēr ķivere neglāba viņa tēva dzīvību. Igors pauž cerību, ka šī nāve nebija bezjēdzīga.

”Dievs deva viņam cīnītāja nāvi. Tas nozīmē, ka tam bija jānotiek. Svarīgi, lai tas nepaliek tāpat vien,” stāsta Igors.

Pērn aprīlī Ukrainas varas iestādes aizturēja trīs aizdomās turētos, īpašo uzdevumu vienības Berkut elitārās nodaļas kaujiniekus. To vidū ir kaujinieku komandieris, kurš deva pavēli šaut pa demonstrantiem.

Visiem trīs izvirzītas apsūdzības neapbruņotu protestētāju nogalināšanā.

Lasi vēl