Kijevā piemin Irānā notriektās pasažieru lidmašīnas upurus

2 komentāri
Kijevā piemin Irānā notriektās pasažieru lidmašīnas upurus
AP / SCANPIX

Pieminot trešdien Teherānā notikušās Ukrainas pasažieru aviokatastrofas upurus, Kijevas lidostā gulst ziedi un tiek aizdegtas sveces. Tur izveidota īpaša piemiņas vieta deviņu cilvēku apkalpei, kura gāja bojā.

Iepriekš jau vēstīts, ka Ukrainas lidmašīnas avārija notika dažas stundas pēc tam, kad Irāna veica ballistisko raķešu triecienu divām bāzēm Irākā, kur izvietoti ASV karavīri, šādi atbildot uz Irānas ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšanu ASV gaisa spēku triecienā piektdien Irākā pie Bagdādes starptautiskās lidostas.

Pieminēt aviokatastrofas upurus Kijevas lidostā ieradusies arī sieviete vārdā Katerina Gapoņenko. Viņai notikušais ir personīga traģēdija, jo bojāgājušais pilots- Volodimirs – bija viņas vīrs. Atraitne stāsta, ka savam dzīvesbiedram bija lūgusi atteikties lidot no Teherānas, jo viņa bija ļoti uztraukusies par to, kā tobrīd eskalējās situācija reģionā.

“Protams, bija priekšnojauta. To bija daudz. Es aicināju viņu nelidot. Lūdzu viņu to nedarīt. Bet viņš pateica: “Ja ne es, tad nebūs neviena, kurš lido. Ja ir ieplānots reiss, tad ir jālido, un es lidošu.” Es viņu lūdzu palikt,” atklāj bojāgājušā pilota sieva.

Notriektajā lidmašīnā kopumā bija 11 ukraiņu.

Lasi vēlIrāna atzīst Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu

2 komentāri