Kijeva: Krievija plānojusi sagrābt astoņus Ukrainas apgabalus

Komentāri
Kijeva: Krievija plānojusi sagrābt astoņus Ukrainas apgabalus
Foto: TT NEWS AGENCY/SCANPIX

Atbilstoši sākotnējiem plāniem Krievija gribējusi sagrābt varu astoņos Ukrainas apgabalos, tomēr laika gaitā šie plāni mainījušies, apliecināja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Andrijs Parubijs.

“Iesākumā Krievija plānoja sagrābt astoņus Ukrainas apgabalus. Sapratuši, ka sastapsies ar smagām sankcijām, kas dos smagu triecienu ekonomikai, kā arī ar atklātu bruņotu pretestību, viņi mainīja stratēģiju. Tika nolemts izveidot destabilizācijas zonu, lai iegūtu sviru, ar kuru ietekmēt Ukrainas vadību un ar to pašu traucēt integrācijai Eiropas Savienībā,” sacīja amatpersona.

“Krievija Ukrainā izvērsusi “hibrīdkaru” – sūta uz turieni diversantus un vienlaikus traucē Kijevas un Rietumu tuvināšanās procesiem. [Krievijas prezidents] Vladimirs Putins un viņa tuvāko aprindu cilvēki nolēmuši atturēties no tieša militāra iebrukuma Ukrainā, baidoties no jaunām Rietumu sankcijām. Tomēr viņi ir izvērsuši jauna tipa karu, hibrīdkaru, kad armija iebiedē, bet pretinieka teritorijā tiek nogādātas diversantu grupas kopā ar vietējiem ekstrēmistiem un kriminālistu bandām,” rezumēja Parubijs.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Krievija februāra beigās okupēja Krimu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins visu Krimas krīzes laiku kategoriski noliedza, ka Krimā atrastos Krievijas karavīri, un apgalvoja, ka tur darbojas tikai un vienīgi Krimas “pašaizsardzība”.

Neraugoties uz to, viņš 17.aprīlī televīzijas “tiešās līnijas” pārraides gaitā atzina, ka pirms Krimas “referenduma” un arī turpmāk Krimas pussalas teritorijā atradās vairāk nekā 20 000 Krievijas karavīru.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl