Kijeva: Kaujinieki Donbasā gatavo provokācijas ar ievērojamu upuru skaitu

1 komentārs
Kijeva: Kaujinieki Donbasā gatavo provokācijas ar ievērojamu upuru skaitu
FOTO: SCANPIX

Prokrieviskie kaujinieki Donbasā gatavo tuvākajās dienās sarīkot provokācijas ar ievērojamu upuru skaitu, piektdien paziņoja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes preses dienests.

Saskaņā ar padomes rīcībā esošo informāciju, okupētajās teritorijās teroristu grupējumi gatavojas rīkot militārās parādes, kuru laikā kaujinieki plāno vērienīgas provokācijas ar upuriem, tostarp mierīgo iedzīvotāju vidū.

Šīs provokācijas ieplānotas ar mērķi izjaukt Minskas vienošanās un atsākt aktīvu karadarbību, norāda padome.

“Brīdinām mierīgos iedzīvotājus, kas palikuši okupētajās teritorijās, par reālām briesmām viņu dzīvībai Krievijas-teroristisko grupējumu ieplānoto provokāciju dēļ un iesakām atturēties no piedalīšanās minētajos bīstamajos pasākumos,” teikts padomes paziņojumā.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis Jevhens Perebijnis aprīļa beigās paziņoja, ka Krievija nav izpildījusi nevienu Minskas vienošanās punktu.

Krievija palielina savu militāro klātbūtni Ukrainā un spēku izvešanas vietā turpina iesūtīt jaunas Krievijas armijas vienības un ieročus, norādīja amatpersona.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

1 komentārs