Kibernoziedzniekiem no Krievijas esot izdevies ielauzties divu ASV Floridas štata apgabalu vēlēšanu sistēmās

2 komentāri
Kibernoziedzniekiem no Krievijas esot izdevies ielauzties divu ASV Floridas štata apgabalu vēlēšanu sistēmās
AP/SCANPIX

Kibernoziedzniekiem no Krievijas tomēr 2016. gadā izdevies ielauzties divu Floridas štata apgabalu vēlēšanu sistēmās un piekļūt vēlētāju datiem, to paziņojis Floridas gubernators Rons Desantiss. Zīmīgi, ka otrdien, tiekoties ar ASV valsts sekretāru Maiku Pompe, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šā incidenta izmeklēšanu nodēvēja par eksotisku.

Krievijas hakeriem izdevies iekļūt divu Floridas štata apgabalu vēlēšanu sistēmās, taču nav notikusi manipulācija par vēlēšanu rezultātiem, otrdien paziņoja Floridas gubernators Rons Desantiss.

Millera ziņojumā konstatēts, ka Krievija iejaucās ASV prezidenta vēlēšanās 2016. gadā, taču nav pietiekošu pierādījumu par slepenu sadarbību starp Kremli un Trampa kampaņas štābu. Zīmīgi, ka otrdien ASV valsts sekretārs Pompeo tikās ar Krievijas pusi Sočos.

“Mēs turpināsim darīt to, kas mums jādara, lai aizsargātu mūsu vēlēšanas 2020. gadā. Prezidents Tramps skaidri norādīja, ka vēlas, lai mēs visi to darītu. Mēs ar sarunas biedriem bijām ļoti skaidri definējuši savas pozīcijas un turpināsim strādāt ar katru sarunas punktiem,” norādīja Pompeo.

Tikmēr Krievijas prezidents Putins Millera  izmeklēšanu nodēvējis par eksotisku.

“Lai arī cik eksotisks bija īpašā padomnieka Millera darbs, man jāsaka, ka kopumā tā bija ļoti objektīva izmeklēšana, un viņš apstiprināja, ka nav nekādu slepenu vienošanos starp Krieviju un ASV administrāciju. Kā jau mēs teicām, tās bija viltus ziņas,” pauda Putins.

Pompeo pavēstīja, ka brīdinājis Krieviju neiejaukties nākamgad paredzētajās ASV prezidenta vēlēšanās, aicinot Krieviju “demonstrēt, ka šāda veida aktivitātes ir pagātne”. Savukārt Lavrovs paziņoja, ka apsūdzības par Trampa kampaņas sadarbošanos ar Krieviju pagājušajās vēlēšanās ir “absolūta fikcija”.