Kemerovas lielveikala ugunsgrēkā Putins vaino nolaidību

4 komentāri

Pēc svētdien, 25. martā, notikušā traģiskā ugunsgrēka Kemerovā daudzi šīs Krievijas pilsētas iedzīvotāji otrdien pulcējās uz spontānu protesta akciju. Viņi prasa varas iestādēm atklāt patiesību par ugunsgrēka apstākļiem un patieso bojāgājušo skaitu.

Otrdien, 27. martā,  oficiāli arī tika apstiprināts, ka no 64 bojāgājušajiem vairums bija bērni – kopumā 41. Taču tuviniekiem joprojām trūkst informācijas par vēl vairākiem desmitiem cilvēku, kuri pazuduši pēc ugunsnelaimes lielveikalā.

Ugunsgrēka vietā paveras šaušalīga aina – lielveikala jumts daļēji iebrucis, telpas izdegušas un pielietas ar ūdeni. Jau kopš pirmdienas sociālajos tīklos klīst runas par to, ka varasiestādes patieso upuru skaitu slēpj – ka mirušo ir vismaz 300, turklāt vairums no viņiem – bērni, kas atradušies divās kinoteātra zālēs, kuru durvis bijušas aizslēgtas.

Lai meklētu atbildes uz jautājumiem, tūkstošiem Kemerovas iedzīvotāju otrdien pulcējās spontānā mītiņā, kurā arī pieprasīja amatpersonu demisiju. Četru stundu ilgajā pasākumā sanākušos uzklausīja apgabala administrācija, kas pūli mēģināja nomierināt un apgalvoja, ka nekāda informācija slēpta netiek.

Mītiņa noslēgumā gubernatora vietnieks krita ceļos un lūdza piedošanu, solot, ka tiks darīts viss, lai traģēdijā vainīgos atrastu un sodītu.

Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš otrdienas rītā ieradās traģēdijas vietā, pie mītiņotājiem neatnāca. Viņš apmeklēja slimnīcu un tikās ar apgabala vadību. Arī Kremļa saimnieks sola notikušo rūpīgi izmeklēt – no Maskavas Kemerovā ieradusies 100 cilvēku grupa, kas visu noskaidrošot.

“Kas šeit notiek? Nav taču karš vai negaidīta metāna noplūde raktuvēs. Cilvēki bija atnākuši atpūsties. Mēs runājam par demogrāfiju, bet zaudējam tik daudz cilvēku. Kādēļ? Kriminālas nevērības, nolaidības dēļ. Kā kaut kas tāds vispār varēja notikt?” norādījis Putins.

Jaunākā informācija liecina, ka jau vairāk nekā nedēļu lielveikalā nav darbojusies automātiskā trauksmes signalizācija, savukārt manuālo nelaimes izziņošanas sistēmu apsargs nav iedarbinājis. Nav apstiprinājusies versija, ka ugunsgrēku izraisījuši bērni, kas batutu centrā spēlējās ar šķiltavām. Kā ticamākais nelaimes iemesls tiek uzskatīts elektrības īssavienojums. Šobrīd aizturēti pieci lielveikala darbinieki. Saistībā ar traģēdiju rīt Krievijā izsludinātas sēras.

4 komentāri